Rzutowe ostatki czyli… Tarcza 2009

Chociaż na podwórzu zadymka, śnieg i temperatura spadła do  -18 stopni Celsjusza, nie straszna to była aura dla wędkarzy ,,rzutowych”. Dnia 19 grudnia 2009 roku, w wasilkowskim Gimnazjum im. Księdza Wacława Rabczyńskiego, odbyły się ostatnie w tym roku HALOWE ZAWODY RZUTOWE ,,TARCZA 2009”. Na starcie tegorocznych zawodów które są ostatnimi w roku w naszym okręgu zawodami młodych rzutowców stanęła rekordowa liczba zawodników – bo aż 41 !!! W tym roku swoje umiejętności zademonstrowali nam zawodnicy z : WasilkowaOrliSokółkiCzarnej BiałostockiejBiałegostoku (,,Okoń”).

Zawodnicy zostali podzieleni na kategorie: kadet (5 zawodników), junior (5zawodników), kadetka (4 zawodniczki), kadra (4 zawodników), kadet początkujący (15 zawodników) i kadetka początkująca (8 zawodniczek). Przed zawodami oczywiście trening, który został przeprowadzony na 6 rzutniach, przygotowanych przez działaczy wasilkowskiego Koła. O godzinie 11:30, sędzia główny ogłosił koniec treningu. Zawodnicy losowali kolejność startów słodkimi batonikami, które zabierali oczywiście ze sobą.

Podczas otwarcia sędzia główny przywitał zawodników, opiekunów młodzieży, działaczy z Koła PZW w Wasilkowie, a także V-ce Prezesa ZO PZW w Białymstoku – Darka Dziemianowicza, który zaszczycił wszystkich swoją obecnością. Na zawodach obecni byli: członek Prezydium Zarządu Okręgu – Marek Chmielewski który przywiózł grupkę rzutowców z Orli, oraz członek Zarządu Okręgu Zbigniew Pieczko który sprawował pieczę nad młodziutkim zawodnikami z Czarnej Białostockiej.  Tego dnia młodzi  zawodnicy mieli za zadanie rozegrać dwubój spinningowy, ciężarek 7,5g. Już po chwili słychać pierwsze ,,stuknięcia” w tarcze. Zawodnicy otrzymują brawa od swoich opiekunów i trenerów. Na twarzach młodych zawodników widzimy wielkie skupienie, oraz lekkie zdenerwowanie. Szczególnie u tych najmłodszych, bo to przecież ich pierwszy debiut. Największe problemy początkującym zawodnikom sprawiał skish spinningowy. Przy spinningu sprawnościowym było już zdecydowanie lepiej.

Chociaż wyniki uzyskiwane przez nich nie były na najwyższym poziomie, ale widać było ogromną pracę włożoną przez instruktorów, podczas treningów. A poza tym chodziło przede wszystkim o wspaniałą zabawę.  Gdy zawody dobiegły końca do pracy przystąpiła komisja sędziowska. W międzyczasie Pan Wojtek Bogusłowicz zaprosił wszystkich na słodki poczęstunek. Na potrzeby zawodów przygotowane pyszne pączki i napoje. Na ceremonii ogłoszenia wyników i wręczenia nagród pojawił się Pan Antoni Pełkowski Burmistrza Wasilkowa oraz Pani Barbara Borkowska Dyrektor Gimnazjum
Goście honorowi wraz z Prezesem Koła PZW w Wasilkowie – Józefem Dąbrowskim udekorowali pierwsze trójki zawodników w poszczególnych kategoriach pamiątkowymi pucharami, medalami i dyplomami. Po każdej dekoracji, rozlegał się hymn, odegrany przez uczniów orkiestry z gimnazjum. Pamiątkowe dyplomy z rąk Wojtka Bogusłowicza otrzymali zawodnicy w kategorii ,,najlepszy debiut”. Po za tym wszyscy zawodnicy otrzymali drobne upominki rzeczowe.

Sponsorzy Halowych Zawodów ,,Tarcza 2009”:
1.Komisja ds. Młodzieży przy ZO PZW w Białymstoku – fundacja pucharów, dyplomów, upominków i słodkiego poczęstunku
2.Zarząd Koła PZW w Wasilkowie – fundacja pucharów
3.Dyrekcja Gimnazjum w Wasilkowie – bezpłatne udostępnienie sali gimnastycznej
4.Andrzej Białous – fundacja medali
5.Wojciech Bogusłowicz – fundacja upominków dla najlepszych debiutantów zawodów.

Sędziowie
Główna komisja sędziowska:
1.Andrzej Białous – sędzia główny (Koło PZW ,,Okoń” Białystok)
2.Józef Dąbrowski – zastępca (Koło PZW w Wasilkowie)
3.Janusz Stępniak – sekretarz (Koło PZW w Wasilkowie)

Sędziowie na rzutniach:
1.Robert Białous (Koło PZW ,,Okoń” Białystok)
2.Wojciech Bogusłowicz (Koło PZW w Wasilkowie)
3.Karol Sawicki (Koło PZW ,,Okoń” Białystok)
4.Lucjan Szyszko (Koło PZW w Wasilkowie)
5.Dawid Kułakowski (Koło PZW w Sokółce)
6.Zbigniew Wróblewski (Koło PZW ,,Okoń” Białystok

{gallery}2009/wasilkow{/gallery}

OFICJALNE WYNIKI:

Kategoria ,,kadra”
1.Mateusz Dąbrowski (Wasilków) – 167pkt
2.Daniel Filipkowski (Wasilków) – 166pkt (lepszy po dogrywce)
3.Joanna Brzyska (Wasilków) – 166pkt

Kategoria ,,junior”
1.Patryk Żakowski (Wasilków) – 134pkt
2.Dariusz Danielewicz (Wasilków) – 123pkt
3.Robert Dąbrowski (Wasilków) – 88pkt

Kategoria ,,kadet”
1.Maciej Wróblewski (,,Okoń” Białystok) – 99pkt
2.Sebastian Kuklicz (Czarna Białostocka) – 75pkt
3.Mateusz Żukowski (Wasilków) – 69pkt

Kategoria ,,kadetka”
1.Agnieszka Chomutowska (Wasilków) – 100pkt
2.Magdalena Kondracka (Wasilków) – 79pkt
3.Katarzyna Żak (Wasilków) – 64pkt

Kategoria ,,kadet początkujący”
1.Gabriel Bołtko (Sokółka) – 102pkt
2.Bartosz Horodecki (Orla) – 98pkt
3.Dariusz Sawicki (Orla) – 93pkt

Kategoria ,,kadetka początkująca”
1.Magdalena Ciasnowska (Wasilków) – 50pkt
2.Karolina Pieczko (Czarna Białostocka) – 48pkt
3.Sylwia Rowińska (Wasilków) – 34pkt

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.