Ryby jakich nie znacie.

tommykinnerup

Są unikalne w swoim rodzaju. Mamią i czarują tajemniczym, mrocznym, wręcz demonicznym obrazem, a perfekcja wykonania i dbałość o szczegóły powoduje, że ciągle chce się do nich wracać.

Piszę tu o ilustracjach ryb, których autorem jest duński artysta, grafik, ilustrator – Tommy Kinnerup.  Ryby na ilustracjach Duńczyka nie są grzecznymi, wyidealizowanymi do granic przyzwoitości, wodnymi stworzonkami.  Raczej przypominają majestatyczne i posępne olbrzymy. Tommy Kinnerup z dużą odwagą stylizuje drapieżniki na zachłanne krwi potwory, których zdawałoby się jedynym zadaniem jest czyhać na życie biednych wędkarzy. 😉

Zgodzicie się chyba, że jest w tych obrazkach jakaś magia. Jest w nich jakiś spirytualizm, który na długo nie pozwala oderwać od nich oczu.

kinnerup1

Na łamach naszego serwisu prezentuję tylko dwie ilustracje.  Jeśli chcecie obejrzeć więcej znakomitych obrazów to  odsyłam TUTAJ  i na Facebook tego znakomitego i utalentowanego artysty.

Artysta wyraził zgodę na publikację grafik na łamach naszego portalu  oraz nadmienił, że  kolekcja tych wspaniałych ilustracji powstała na potrzeby Savage Gear (duńskiej firmy wędkarskiej, ukierunkowanej głównie na segment połowu ryb drapieżnych – przyp. autora).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.