Relacja z zawodów „Puchar Prezesa Salmo Clubu Białystok”

W sobotę 9.03.2013 r. spotkaliśmy się w Kopnej Górze aby rozpocząć pierwsze w tym roku zawody z muchowego Grand Prix Okręgu Białystok.

Do godziny 9.00 na miejscu zbiórki stawiło się 13 zawodników. Temperatura powietrza około -3 stopnie spowodowała, że rozpaliliśmy ognisko i rozmawiając o rybach, zostaliśmy przy nim do około 10.30. Pierwszy dzień wędkowania nie był taki zły, obawy przed szybko zamarzającymi przelotkami i sznurem okazały się bezpodstawne. Co chwilę zza chmur wyglądało słońce, które trochę rozpuszczało lód na naszych wędkach i pozwalało poczuć „minimalne” zapachy wiosny.

Podczas pierwszej tury zawodów złowiony został tylko jeden wymiarowy pstrąg o długości 44,5 cm. Szczęśliwym łowcą był Michał Sikorski zwany „Michałek z Suwałek”. Po wędkowaniu wszyscy o godzinie 17.00 spotkaliśmy się przy ognisku w Kopnej Górze. Tam przedstawiciele koła „Okoń” na czele z Prezesem Andrzejem Białousem przygotowywali tzw. „kociołki”. Wszyscy biorący udział w zawodach po nie łatwym dniu usiedli przy stołach pod wiatą i tam też ze smakiem zjedli przygotowany posiłek. Po obiedzie wszyscy zawodnicy udali się do miejscowości Łaźnie gdzie w kwaterze agroturystycznej mieliśmy zarezerwowane noclegi.

Drugi dzień zawodów okazał się jeszcze mroźniejszy niż pierwszy. Temperatura powietrza około -5 stopni spowodowała, że wędkowanie było delikatnie mówiąc, mniej przyjemne. Tego dnia podobnie jak pierwszego złowiony został tylko jeden wymiarowy pstrąg. Najlepszy wędkarzem na zawodach tego dnia był Artur Czapla łowiąc 36 centymetrowego pstrąga. Imprezę zakończyliśmy spotykając się przy ognisku w Kopnej Górze. Tutaj zjedliśmy kiełbaski z ogniska i uhonorowaliśmy zwycięzców. Zawody wygrał oczywiści łowca najdłuższej ryby czyli „Michałek z Suwałek”, drugie miejsce zdobył Artur Czapla.

Podziękowania należą się przede wszystkim dla Koła „Okoń”, które jak zawsze spisało się na medal ! Dziękujemy z przepyszne jedzenie, za ufundowane puchary i nagrodę za największą rybę zawodów. My spotykamy się za niecałe dwa tygodnie również w Kopnej Górze na drugich w tym roku zawodach muchowych pt. „Pstrąg Supraśli”.

Dziękuję Koledzy i do zobaczenia !!!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.