PUCHAR PREZESA KOŁA PZW „OKOŃ

Chociaż sezon wędkarski trwa cały rok, to ten sportowy – właśnie się zakończył. Okręgowe podsumowanie sezonu, połączone z zawodami o Puchar Prezesa Zarządu Okręgu odbyło się dnia 1 października 2006 roku na białostockich Dojlidach, a finał sezonu 2006 w naszym  Kole odbył się dnia 7 października 2006 roku. Również i te zawody to rywalizacja o Puchar Prezesa Koła. Tak jest u nas już od lat. Piękna, słoneczna pogoda, lekki wiaterek – oto scenariusz, jaki towarzyszył nam w dniu zawodów.  I tylko snujące się po wiźnieńskich łąkach babie lato, gdzieniegdzie zeschła trawa, oznajmiały wszystkim, że to niestety już jesień. Ale pogoda wymarzona na zawody, jak na tą porę roku.

 

Na miejsce zawodów przyjechaliśmy rano, z lekkim poślizgiem czasowym. Działacze naszego Koła bardzo szybko uporali się z wytyczeniem stanowisk. W tym czasie sekretarz Koła wręczył wszystkim startującym zawodnikom potrzebne, a wykupione wcześniej licencje na połów ryb, na tym terenie. Następnie rozpoczęliśmy rutynowe działania towarzyszące wszystkim zawodom spławikowym. Losowanie stanowisk, odprawę zawodników – omówienie regulaminu zawodów, oraz odprawę sędziów. Pytań nie było, więc zawodnicy udali się na wylosowane przez siebie stanowiska, gdzie rozpoczęły się przygotowania do startu.

Komisję sędziowską zawodów tworzyli:
1.sędzia główny – Andrzej Białous (sędzia klasy okręgowej)
2.sędzia sekretarz – Robert Białous (sędzia klasy okręgowej)
3.sędzia startowy – Bernard Gierłachowski (sędzia klasy spławikowej).

Zawody odbyły się zgodnie z obowiązującymi regulaminami Polskiego Związku Wędkarskiego i były rozegrane w wariancie ,,żywa ryba”. Trwały trzy godziny – od 10:15 do 13:15. Zawodnicy zostali podzieleni na kategorie wiekowe, tzn. ,,seniorów”, ,,juniorów” i ,,kadetów”. Chcieliśmy dać w ten sposób możliwość zmierzenia się między sobą zawodnikom równym wiekowo.

Trzeba w tym miejscu dodać, że te zawody (jeżeli chodzi o młodzież Koła) były poświęcone XXX-leciu Koła, a więc punkty do rywalizacji o Grand Prix młodzieży Koła zdobywali podwójnie. Zaskoczeniem był dla nas fakt, że tego dnia zawodnicy nie złowili większej ryby, np.: nie złowiono płoci, jazia, klenia, leszcza, czy krąpia. Łowioną rybą była ta – zawodnicza, czyli ukleja (i to niestety mała). Takie same były też wyniki końcowe zawodów. Nie wiem czemu to przypisywać, bo przecież zawodnicy to w większości doświadczeni wędkarze, łowisko należy do atrakcyjnych i jest tu piękna, duża ryba. A może dlatego, gdyż tego dnia ciśnienie atmosferyczne było bardzo niskie – 960 hPa i w miarę upływu czasu, nieznacznie jeszcze spadało. Ale to już tajemnica przyrody, no i oczywiście samych ryb. Po ostatnim sygnale do pracy przystąpiła komisja wagowa. Waga powędrowała na poszczególne stanowiska, a zważona ryba wpuszczana była od razu do wody.

Wiedzieliśmy, że będą duże trudności z wyłonieniem zwycięzcy w kategorii ,,największa ryba zawodów”. I nie myliliśmy się. Po raz pierwszy w swojej sędziowskiej karierze o tytuł ,,największej ryby zawodów” rywalizowała… ukleja. Ale dotyczyło to tylko kategorii ,,kadetów” odnośnie ich zawodów jubileuszowych. W zawodach o ,,Puchar Prezesa” nie było z tym problemu. Michałowi Chrzanowskiemu udało się bowiem złowić dwa okonie. Był to przełom w końcowej klasyfikacji zawodów. Bowiem te okonie ,,załatwiły” praktycznie wszystko. Po obliczeniu punktacji okazało się, że w tym dniu na Michała nie było mocnych. Zdobył bardzo wiele.

W czasie gdy komisja główna zawodów pracowała nad ustaleniem kolejności zajętych miejsc w tych podwójnych zawodach, wszyscy zawodnicy udali się na poczęstunek. Wspaniałe kiełbaski z grilla serwował tego dnia wszystkim – zawodnikom i zaproszonym gościom – nasz nadworny kucharz – KAROL SAWICKI, na co dzień członek Zarządu naszego Koła.
Gdy podjedzono do syta, sędzia główny zaprosił wszystkich na uroczyste zakończenie dzisiejszej imprezy.
Zwycięzca zawodów o ,,Puchar Prezesa Koła” –MICHAŁ CHRZANOWSKI otrzymał piękny puchar i pamiątkowy dyplom. Został także uhonorowany pucharem i pamiątkowym dyplomem za złowienie ,,największej ryby zawodów”.
Wygrał również w swojej kategorii zawody jubileuszowe. Otrzymał pamiątkowe statuetki, dyplomy i upominek rzeczowy.
Sędzia główny uhonorował także trzech najlepszych zawodników w młodszych kategoriach pamiątkowymi statuetkami, dyplomami i upominkami. Pozostali młodzi wędkarze otrzymali pamiątkowe dyplomy z zawodów (za uczestnictwo), oraz upominki rzeczowe.
Na zakończenie sędzia główny ufundował dwa upominki – ,,wędkarskie kalendarze brań” na płytach CD. Były one do wylosowania. Wszyscy zawodnicy ciągnęli losy, a szczęśliwymi ich posiadaczami zostali koledzy: Kamil Leszczuk i Robert Borowski.
Sędzia główny podziękował wszystkim za udział w imprezie i oficjalnie zakończył zawody.
Jeszcze tylko młodzież sprawdziła czystość na miejscu zawodów – oczywiście brzegi rzeki także nieco dalej, zebrała pozostawione po poprzednich ,,wędkarzach” śmieci i ruszyliśmy z powrotem do Białegostoku. W ocenie wszystkich obecnych zawody otrzymały pochlebną opinię.
Do zobaczenia za rok!!!

Chciałbym serdecznie podziękować kolegom z Zarządu Koła za pomoc w organizacji tych zawodów, a zawodnikom za stworzenie miłej i koleżeńskiej atmosfery, za sportową i uczciwą rywalizację.Chciałbym serdecznie podziękować w imieniu swoim, Prezesa i całego Zarządu Koła P.Z.W ,,Okoń” w Białymstoku wszystkim sponsorom zawodów, za stworzenie bogatej ich oprawy:

1.Panu MARIANOWI WIELICZKO
firma ,,TWÓJ DOM” – pokrycia dachowe – Barbara i Marian Wieliczko Białystok/Zaścianki, Szosa Baranowicka 60/2
za ufundowanie nagrody za ,,największą rybę zawodów” – kat. ,,kadetów”

2.Panu ZBIGNIEWOWI WRÓBLEWSKIEMU
firma Handlowo-Usługowa ,,STARTER”, firma ,,DIGITAL SYSTEM ELEKTRONIX”Białystok ul. Starobojarska 30
za ufundowanie nagrody za ,,największą rybę zawodów” – kat. ,,juniorów”

3.Panu MARCINOWI SAWICKIEMU
członowi Zarządu Koła P.Z.W ,,Okoń” w Białymstoku, za ufundowanie nagrody dla najlepszego zawodnika w kategorii ,,juniorów”

4.sklepom wędkarskim: ,,DRAPIEŻNIK”, ,,KARAŚ”, W.M.W, ,,SUM” i firmie wędkarskiej ,,VIMBA” – DARIUSZ CIECHAŃSKI z Lublina
za ufundowanie upominków dla wszystkich zawodników młodszych kategorii

5.Zarządowi Koła P.Z.W ,,OKOŃ” w Białymstoku
za wykupienie wszystkim zawodnikom licencji ,,Wizna”, ufundowanie pucharów, statuetek, za poczęstunek i transport (uchwała Zarządu)

6.Prezesowi Koła, koledze ANDRZEJOWI BIAŁOUS   
za ufundowanie upominków-niespodzianek.

OFICJALNE WYNIKI ZAWODÓW – ,,PUCHAR PREZESA KOŁA P.Z.W ,,OKOŃ” w Białymstoku”:

kategoria ,,juniorów:
1. MICHAŁ CHRZANOWSKI – 1.050pkt  ZWYCIĘZCA ZAWODÓW
2. Tomasz Toczydłowski – 236pkt
3. Kamil Leszczuk – 180pkt
4. Łukasz Półtorak – 126pkt
5. Krzysztof Chwojko – 72pkt
6. Mariusz Niemyjski – 22pkt
7. Michał Półtorak – 12pkt

kategoria ,,kadetów:
1. KAMIL SZUBERT – 260pkt
2. Mirosław Gromek – 160pkt

kategoria ,,seniorów:
1.JAN GRANACKI – 416pkt
2.Norbert Zadykowicz – 236pkt
3.Marcin Sawicki – 80pkt
4.Jerzy Miśkiewicz-Szmyga – 10pkt
5.Robert Borowski – 0pkt
Cezary Baraszko – 0pkt.

kategoria ,,największa ryba zawodów:
Michał Chrzanowski – kategoria ,,juniorów”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.