PSTRĄG SUPRAŚLI 2014 22-23.03.2014

Zdjęcie Pstrąg SupraśliEdycja Grand Prix w wędkarstwie muchowym zgromadziła 12 miłośników ( w tym dwóch juniorów ) krainy pstrąga i lipienia wód zlewni rzeki Supraśl. Przy słonecznym dniu w sobotę i niedzielę łowiono w rzekach Supraśl i Sokołda. Wymiar pstrągów – 30 cm, zgodny Regulaminem PZW obowiązywał podczas rozgrywanych zawodów oraz metoda „złów i wypuść” czyli na żywej rybie.

Sobota – zbiórka o godzinie 8.00 gdzie zarejestrowano 12 zawodników, otwarcie edycji zawodów, podział na sektory i wyjazd nad wodę. Wyniki zerowe I tury zmobilizowały wszystkich do II tury w niedzielę. Ognisko wędkarskie przy pieczonej kiełbasce zakończyło pierwszy dzień zawodów.
Niedziela – łowimy do godziny 13-tej, a zgłoszenia ryb określono do godziny 14-tej. Uczestnicy nie kwapili się do zgłoszeń złowionych ryb, jedynie nasz junior zgłasza pstrąga potokowego o wymiarze 31 cm, który wrócił do wody.

Wyniki zawodów: jedyną rybę zawodów, komisja sędziowska odnotowała; złowioną przez Jana Skurskiego – 31 cm – ilość pkt – 720 ,
Uhonorowanie juniora oraz zaproszenie na „Puchar Prezesa S.C.” zakończyło IV edycję kalendarza spotkań Salmo Clubu w sezonie 2013-2014.

Organizator

One thought on “PSTRĄG SUPRAŚLI 2014 22-23.03.2014

  • 5 maja 2014 o 11:22
    Permalink

    Wędkarstwo to nie kolej żelazna żeby wg rozkładu jeździć, zagnali się, osaczają ryby, kołowrotki grają, pstrąg przedziera się przez rafy do matecznika, wędkarz nie patrzy na zegarek. Raz my ze starym Banachem ojcem Bronka świeć Panie nad jego duszą jak wyszli wczesną wiosną to w sierpniu wrócili.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.