Program szkoleniowy – kontynuacja

Program szkoleniowy – ,,I TY MOŻESZ STARTOWAĆ Z NAMI” wzbudził zainteresowanie wśród dzieci i młodzieży naszego okręgu. W roku ubiegłym. młodzież uczestnicząca w zajęciach zdobyła wiedzę, poznała tajniki skutecznego wędkowania na spławik.

O tym mogłem przekonać się podczas sezonu 2011, gdzie ci młodzi ludzie startowali z powodzeniem na wielu imprezach okręgowych. A więc praca działaczy z Koła PZW nr39 w Czarnej Białostockiej ,,nie poszła na marne”. Postanowiono kontynuować ten program także i w tym roku.

Organizatorami programu są działacze z Koła PZW nr 39 z Czarnej Białostockiej, wspólnie z Komisją Młodzieżową. Oczywiście SZKOLENIE JEST BEZPŁATNE!!!  Program szkoleniowy (ich autorstwa) rozpoczął się 18 lutego od zajęć teoretycznych. Dzięki uprzejmości Pani Dyrektor Publicznego Gimnazjum im. Księdza Wacława Rabczyńskiego w Wasilkowie – BARBARY BORKOWSKIEJ, zajęcia rozpoczęły się w jednej z sal lekcyjnych gimnazjum.

W pierwszych zajęciach uczestniczyło 21 młodych wędkarzy z białostockich Kół Polskiego Związku Wędkarskiego, z Wasilkowa, Łap (Koło Miejskie), Czarnej Białostockiej i Białegostoku. Przyjechali oni na zajęcia ze swoimi opiekunami. Zajęcia prowadzili doświadczeni wędkarze spławikowi z Czarnej Białostockiej, w osobach kolegów: Zbigniewa Pieczko i Marka Romanowskiego. Ich wykład był poparty prezentacją multimedialną, przygotowaną pod kątem przyszłych spławikowych zawodów wędkarskich. Młodzież miała okazję poznać tajniki doboru spławików, haczyków, żyłek. Miała możliwość nauczenia się wykonania zestawów do odpowiednich długości wędzisk, oraz do rodzajów łowisk. Zapoznała się także z komponowaniem zanęt, używaniem przynęt na zawodach. Poznała także organizację samych zawodów, oraz ich regulamin.

Teraz młodzież czeka, aby na zbiornikach nie było lodu, bowiem przed nimi zajęcia praktyczne. Odbędą się one w miesiącach wiosennych (kwiecień i maj), na zbiornikach w Czarnej Białostockiej i Wasilkowie. O terminach zajęć młodzież zostanie powiadomiona przez swoje macierzyste Koła, których są członkami. Zajęcia są oczywiście bezpłatne. Każdy z uczestników programu otrzyma odpowiednie zanęty i przynęty. Nauczy się prawidłowej kompozycji zanęt, prawidłowego nęcenia swojego stanowiska, doboru przynęt. Na zakończenie rozegrają oni między sobą typowe – trzygodzinne zawody spławikowe.

Myślę, że tego typu szkolenie – szczególnie wśród młodych, początkujących wędkarzy, jest potrzebą. Bo przecież właśnie ci młodzi ludzie w przyszłości będą reprezentować barwy swoich macierzystych Kół, na wszelkiego rodzaju imprezach młodzieżowych. Oprócz tego, program taki pozwoli na uprawianie przez nich rekreacyjnie (z powodzeniem) tego pięknego hobby, jakim jest wędkarstwo. Chciałbym w imieniu swoim, jak i Komisji Młodzieżowej serdecznie podziękować kolegom z Czarnej Białostockiej, za poświęcenie swojego wolnego czasu i wspaniałe zorganizowanie tego programu.

Fot. Zbigniew Pieczko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.