Prezes Zarządu Okręgu w Kielcach rozdał puchary

Już po raz XVIII, w gościnnym BUSKU ZDROJU spotkali się zawodnicy, uprawiający jakże piękną i widowiskową dyscyplinę sportu wędkarskiego, a mianowicie CASTING. Był to XVIII Ogólnopolski Turniej Halowy w Castingu, o Puchar Prezesa Zarządu Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Kielcach, który odbył się 30 marca bieżącego roku. Oczywiście, na tak wspaniałej imprezie nie mogło zabraknąć także i naszych zawodników. Do turnieju tego wszyscy przygotowywali się bardzo solidnie. Włożyli wiele pracy w męczące treningi.

Uznaliśmy, że na turniej ten pojedzie 11 zawodników, reprezentujących Okręg Białystok. Do ósemki zawodników ,,znających już rzemiosło” dołączyli trzej kadeci, na co dzień trenujący w sekcji rzutowej w Wasilkowie. Dla nich były to pierwsze poważne zawody, w ich krótkiej ,,karierze” wędkarza rzutowego. W ten sposób chcieliśmy im dać szansę sprawdzenia się.

W sobotę, przed siedzibą Zarządu Okręgu PZW w Białymstoku spotkali się wszyscy. Humory dopisywały, chociaż na twarzach trzech młodych ,,kadetów” malowało się skupienie. Oni bardzo przeżywali ten wyjazd.
Godzina 8:00, a więc ruszamy, bo przed nami bardzo daleka podróż. Aby trochę urozmaicić monotonię podróży, rozdajemy wszystkim zawodnikom kartki, na których widnieją (w formie testów sprawdzających) pytania, z zakresu wędkarstwa, ekologii i etyki. Jest ich 74. Zaskoczenie! Pytania te opracowali działacze z Komisji ds. Młodzieży, działającej przy naszym Okręgu. Była to forma konkursu, a zarazem sprawdzian ich wiedzy z tych zagadnień. Mija czas, każdy z nich starał się odpowiedzieć na jak największą ilość pytań. Przy zajętych miejscach ex aequo, liczył się czas zdania testów. O wynikach dowiedzieć się mieli na drugi dzień, po zakończonym turnieju. Czas upłynął stosunkowo szybko i o godzinie 16:00 stawiliśmy się w miejscu zakwaterowania. Jeszcze tylko toaleta, posiłek i udajemy się do hali sportowej Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportu na wieczorny trening.
Niedziela przywitała nas bardzo piękną pogodą. Ciepło, słonecznie. Prawdziwa wiosna. Ale czekały na nas obowiązki. Po śniadaniu udajemy się całą grupą na miejsce zawodów. Są już wszystkie ekipy – łącznie 54 zawodników. To zaledwie 12 mniej, niż w roku ubiegłym. Mimo wszystko duże zawody. Wielu nowych zawodników, szczególnie w kategorii najmłodszej.
Następuje część oficjalna. Wszystkich wita Jacek Kuza – znany i wspaniały zawodnik. Życzy wszystkim sportowej rywalizacji i uzyskania jak najlepszych wyników. Głos zabierają zaproszeni goście. Atmosfera miła i jakże niepowtarzalna.

Godzina 9:30. Turniej zaczyna się. Zawodnicy startują jednocześnie na pięciu rzutniach. Konkurencje to: skish, Arenberg i mucha cel. Obserwuję szczególnie młodych zawodników. Na ich twarzach wielkie skupienie. Chcą wypaść jak najlepiej, pokazać wszystkim co potrafią, czego nauczyli ich opiekunowie. Podziwiam efekty zawodników i widzę, że praca działaczy nie poszła na marne. Duże słowa uznania z mojej strony.
Obserwuję także zawodników w kategorii ,,juniorów”. Są bardziej doświadczeni od młodszych kolegów. Rywalizacja jest zacięta i bardzo wyrównana. Cieszą dobre wyniki jakie uzyskują.
Co do ,,seniorów” – to już wyższa szkoła jazdy. Padają nawet trzy ,,setki”. Brawo!!!
Ostatni zawodnik schodzi z parkietu. Wszyscy udajemy się na obiad. Po skończonym posiłku wracamy z powrotem. Przed nami finały Arenberga, no i oczywiście koronna konkurencja na zakończenie turnieju, a mianowicie SPRINTCASTING (oj, będzie tu się działo !!!).
Jestem bardzo zadowolony, bowiem do finału awansowało trzech naszych zawodników. Na hali cisza. Wszyscy zawodnicy i opiekunowie zasiedli na trybunach. Z podziwem obserwuję zmagania finalistów. A jest na co popatrzeć. W kategorii ,,kadetów” nasz zawodnik – Mateusz Dąbrowski musiał uznać wyższość swojego przeciwnika – Michała Barwickiego z Katowic. Przegrał z nim zaledwie o dwa punkty, uzyskując wynik 84pkt. Z kolei w kategorii ,,juniorów” wygrał zawodnik również z Katowic – Damian Sobota, uzyskując łącznie wynik 98pkt.Miejsce drugie zajął Daniel Gorbacz z wynikiem 94pkt, trzecie miejsce zajął Patryk Marcińczyk, z wynikiem 90pkt. Brawo!!! I oto konkurencja kończąca turniej, a mianowicie sprintcasting. Konkurencja bardzo wyczerpująca, a jakże widowiskowa. Tu również nie zabrakło naszych. A wyniki? Super!!! W kategorii ,,juniorów” podwójne zwycięstwo. Pierwsze miejsce zajął Daniel Gorbacz, drugi był Kamil Leszczuk. Gratulacje!!! Co dobre – szybko się kończy. Podniosły moment ogłoszenia oficjalnych wyników turnieju. Na parkiecie zebrali się wszyscy zawodnicy. Zostają odczytane osiągnięcia poszczególnych zawodników, oraz drużyn. Drużynowych zwycięzców nagradza pucharami Prezes Zarządu Okręgu w Kielcach. Wszyscy nagradzają to brawami. Z kolei w klasyfikacji indywidualnej, zwycięzcy otrzymują upominki rzeczowe. Na zakończenie turnieju dziękuje wszystkim Jacek Kuza informując jednocześnie, że już za dwa lata odbędzie się jubileuszowy – XX Puchar, na który już w tej chwili wszystkich serdecznie zaprasza. Opuszczamy piękną halę. Jesteśmy w miejscu zakwaterowania. Bagaż spakowany. Możemy ruszać w długą podróż do Białegostoku. Ale to nie wszystko, bowiem ogłaszam wszystkim wyniki naszego konkursu. Zwycięzcom wręczam pamiątkowe dyplomy. Godzina 16:00. Żegnamy gościnne Busko Zdrój i ruszamy. Do zobaczenia za rok !!! Do Białegostoku dojeżdżamy szczęśliwie o północy.

Moja refleksja na temat turnieju jest taka: turniej nadal cieszy się wielką popularnością. Impreza duża, wzorowo przygotowana. Bardzo szkoda, że w tym roku na starcie zabrakło bardzo doświadczonych ekip z Torunia i Bydgoszczy. Powodu ich nieobecności nie znam.
Co do zawodników. Zmagania ,,juniorów’ były zacięte i bardzo wyrównane. ,,Kadeci” natomiast byli najliczniejszą kategorią. Wyniki uzyskane przez nich stały na dobrym poziomie. Nie zapominam także o działaczach i opiekunach młodzieży. Wykonali oni ,,kawał dobrej roboty”. Efekty ich pracy były bardzo widoczne. Ich ciężka i trudna praca zaowocowała. Wyniki uzyskane przez młodych zawodników są wspaniałym podziękowaniem właśnie dla nich.

Dziękuję serdecznie:
*zawodnikom – za bardzo dobre wyniki, wzorową postawę, sportową i uczciwą rywalizację, oraz stworzenie niezapomnianej atmosfery turnieju
*działaczom i opiekunom – za bardzo dobre przygotowanie zawodników, za ich trud i poświęcenie
*organizatorom – za wzorowe przygotowanie całego turnieju
*zawodnikom z białostockiego okregu – za wspaniałe osiągnięcia na turnieju. Szczególnie dziękuję trzem najmłodszym ,,kadetom”: Mateuszowi Chomutowskiemu, Danielowi Filipkowskiemu i Robertowi Dąbrowskiemu za ich udział w turnieju i dobre wyniki
*opiekunom naszych zawodników: Mirkowi Nos i Wojtkowi Bogusłowicz za opiekę i przygotowanie naszych zawodników do turnieju *naszemu kierowcy – za bezpieczną podróż.

OFICJALNE WYNIKI NASZEJ EKIPY:

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA
-Białystok I – V miejsce (821pkt) – Joanna Brzyska (Wasilków)Daniel Gorbacz (Gródek), Marcin Giegiel (Gródek), Patryk Marcińczyk (Gródek)

-Białystok II – IX miejsce (440pkt) – Robert Dąbrowski (Wasilków), Kamil Leszczuk (,,Okoń” Białystok), Wojciech Sienkiewicz (Wasilków), Adrian Marcinczyk (Gródek)

KLASYFIKACJA INDYWIDUALNA
1.kategoria ,,juniorów”
II miejsce – Daniel Gorbacz
VI miejsce – Patryk Marcińczyk
VIII miejsce – Marcin Giegiel
XI miejsce – Kamil Leszczuk

XV miejsce – Adrian Marcinczyk 
XVII miejsce – Robert Dąbrowski (debiut)

2.kategoria ,,kobiet”
IV miejsce – Joanna Brzyska

3.kategoria ,,kadetów”
I miejsce – Mateusz Dąbrowski
XIII miejsce – Mateusz Chomutowski (debiut)
XV miejsce – Daniel Filipkowski (debiut)
XVII miejsce – Wojciech Sienkiewicz

FINAŁ ARENBERGA

kategoria ,,juniorów”
II miejsce – Daniel Gorbacz
III miejsce – Patryk Marcińczyk

kategoria ,,kadetów” 
II miejsce – Mateusz Dąbrowski

SPRINTCASTING

kategoria ,,juniorów”
I miejsce – Daniel Gorbacz
II miejsce – Kamil Leszczuk

OFICJALNE WYNIKI KONKURSU ,,Wędkarstwo, ekologia, etyka”
1.Mateusz Dąbrowski – 55pkt
2.Kamil Leszczuk – 51pkt (czas 20,03)
3.Patryk Marcińczyk51pkt (czas 20,07)
4.Adrian Marcinczyk – 48pkt
5.Joanna Brzyska41pkt
6.Daniel Gorbacz39pkt
7.Wojciech Sienkiewicz – 38pkt
8.Mateusz Chomutowski – 36pkt (czas 19,28)
9.Daniel Filipkowski – 36pkt (czas 27,53)
10.Robert Dąbrowski – 34pkt
11.Marcin Giegiel – 32pkt


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.