Pokaz wędkarstwa rzutowego w Szymkach

Cel wyprawy – Szymki, malutka miejscowość położona niedaleko granicy z Białorusią, 30 km od Gródka. A dokładnie Szkoła Podstawowa w Szymkach. Własnie ta nieduża szkoła (ok. 80 uczniów) jest kolejnym etapem planu  propagowania wędkarstwa rzutowego na naszym terenie. 
Pakujemy sprzęt i wyruszamy z Gródka. Wiozę ze sobą Daniela Gorbacza – aktualnego Mistrza Europy juniorów i Adriana Giegiela (zawodnika, sędziego i  instruktora wędkarstwa rzutowego).


Wita nas Pani Dyrektor Szkoły mgr Irena Suprun.  Prowadzi na salę gimnastyczną. Sala niewielka ale ładnie utrzymana.Na sali są prawie wszyscy uczniowie. Widać wśród nich spore poruszenie i zaciekawienie.     Daniel i Adrian prezentują sie wspaniale. Mają na sobie dresy Kadry Narodowej z napisem POLSKA na plecach. W dodatku Daniel zabrał ze sobą 3 medale, każdy innego koloru zdobyte w Czeskich Budziejowicach podczas tegorocznych Mistrzostw Europy. 
Przedstawiam chłopców, mówię o sukcesach, tytułach i o sporcie rzutowym. Omawiam krótko poszczególne konkurencje i zasady punktacji. Adrian z danielem prezentują sprzęt. Rozkładamy rzutnie do skisha i tarczę Arenberga. W koncu przychodzi moment na pokaz umiejętności. Daniel rzuca skisha, ja omawiam krok po kroku zasady tej konkurencji. Daniel myli sie tylko raz. Uzyskuje 95 punktów. W oczach uczniów widać podziw i zdumienie. Jeszcze większe zdumienie przychodzi gdy próbują własnych sił w tej konkurencji. Własnie teraz na własnej skórze moga ocenić poziom umiejetności Daniela.

 

Do oddawania rzutów ustawia się długa kolejka. próbują rzucać także pedagodzy i Pani Dyrektor. Niektórzy nawet trafiają. W międzyczasie Adrian prezentuje „na sucho” sposób oddawania rzutu na odległość. Zachwyt wśród dzieci wzbudza świst wędki jaki towarzyszy temu rzutowi. Teraz kolej na spinning sprawnościowy. Adrian rzuca Arenberga. Każde trafienie w 10-tkę dzieci naradzają oklaskami. Teraz przychodzi kolej na nich. Znów mnóstwo chętnych, tworzy się duża kolejka. Adrian I Daniel tłumaczą jak trzymać wędkę i wykonywać poszczególne rzuty. Pada dużo pytań ze strony uczniów i nauczycieli. Pytaja o sprzęt, o treningi, o fundusze, o zasady rozgrywek. Pani Dyrektor oprowadza nas po szkole. Jesteśmy pod duzym wrażeniem. Szkoła prezentuje się naprawdę wspaniale. jest czysto i schludnie. Na zewnątrz piękny mini park, a w nim dużo ciekawych roślin posadzonych i pielęgnowanych przez uczniów. Na koniec Pani Dyrektor zaprasza nas na pyszny obiad. Jeszcze pożegnanie i powrót do Gródka. 
Wracałem do domu bardzo szczęsliwy. Z takim przyjęciem nie spotkałem sie bardzo dawno. Bardzo się cieszę, że mogłem zaprezentować w tej malutkiej miejscowości nasz sport rzutowy. Po Wasilkowie i Orli jest to trzecia miejscowość w której dokonujemy  prezentacji w takiej formie. A takich miejscowości na naszej liście jest jeszcze wiele.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.