Pokaz castingu w Michałowie

Wiosna już w pełni. Zbliża się czas, kiedy to wędkarze rozpoczną rywalizację na zawodach wędkarskich. Zbliża się też czas wzmożonej pracy trenerów i opiekunów młodzieży wędkarskiej. Jednym słowem – nadchodzi powoli czas społeczników. Społeczników, którzy poświęcają swój wolny czas, aby dzięki ich pracy młodzi zawodnicy odnosili sukcesy na wszelkiego rodzaju imprezach.

Wędkarstwo, to nie tylko organizowanie wszelkiego rodzaju imprez nad wodą. Działacze wędkarscy naszego okręgu widzą za zasadne szersze rozpropagowanie sportu rzutowego, który na białostocczyźnie rozwija się bardzo prężnie z każdym rokiem. Poprzez organizację zawodów, młodzi zawodnicy wykorzystują elementy rywalizacji, poznają nowych kolegów. Jest to także dobry sposób edukacji i kształtowania etyki wędkarskiej.

Joanna Brzyska, Mateusz Dąbrowski, Daniel Filipkowski, Patryk Żakowski, czy Maciek Wróblewski – to znane już nazwiska nie tylko w kraju, Europie, ale również w świecie. To właśnie dzięki wieloletniej pracy działaczy, zdobywali i zdobywają oni znaczące sukcesy w castingu. Już od kilku lat odwiedzamy w naszym regionie szkoły, gdzie organizujemy pokazy w wędkarstwie rzutowym, oraz zawody (przeważnie z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka), organizujemy rozgrywki z cyklu „Grand Prix”, naszego okręgu.

Rok 2011, rozpoczęliśmy od organizacji halowych zawodów w castingu, o „Puchar Orlątka”. Brali w nich udział bardzo młodzi zawodnicy, uczniowie Szkół Podstawowych z Orli, Wasilkowa i Białegostoku. Pierwszy pokaz wędkarstwa rzutowego, połączonego z mini konkursem zorganizowaliśmy dnia 29 marca. Pokaz odbył się w Michałowie, w Szkole Podstawowej im. Władysława Syrokomli (polskiego poety i tłumacza).
Pokaz powstał z inicjatywy Koła Polskiego Związku Wędkarskiego z Bondar. Pomysł takiego pokazu spotkał się z dużym poparciem i zaangażowaniem Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej – mgr Renaty Ostapczuk. Nasza ekipa organizacyjna składała się z pięciu osób: Wojtek Bogusłowicz – opiekun sekcji rzutowej z Wasilkowa, Sławek Nadolny – Koordynator ds. Młodzieży, z ramienia Prezydium ZO PZW w Białymstoku, Andrzej Białous – Przewodniczący Komisji ds. Młodzieży przy ZO PZW w Białymstoku, oraz Daniel Filipkowski i Patryk Żakowski – znani już zawodnicy sekcji rzutowej z Wasilkowa (pokazywali techniki rzutów). Pokaz odbył się w sali gimnastycznej. Do dyspozycji mieliśmy trzy godziny lekcyjne. Na salę przyszły trzy grupy młodzieży, z klas IV, V i VI. Oczywiście z młodzieżą byli obecni ich wychowawcy. W sumie pokaz nasz obserwowało około 200 osób.

Na początku każdego pokazu, instruktor sportu rzutowego – kol. Wojtek Bogusłowicz przybliżył zgromadzonym zasady castingu, zachęcał też młodych widzów do jego uprawiania. Dużym zainteresowaniem cieszyły się medale z Mistrzostw Świata i kraju, zdobyte przez zawodników z Podlasia, które Wojtek przywiózł ze sobą.
Daniel i Patryk dali wspaniały pokaz technik rzutowych, które bacznie i z dużym zainteresowaniem obserwowali młodzi ludzie, zgromadzeni na trybunach sali gimnastycznej. Po przeprowadzonym pokazie Wojtek zapraszał chętnych, aby spróbowali swoich sił, w rzutach do tarczy Arenberga i skisha. Ustawiła się długa kolejka chętnych. Każdy chciał spróbować. Zdobyte przez nich pierwsze w życiu punkty skrupulatnie zapisywałem. Każdy z tych młodych ludzi chciał zdobyć także pierwszy w ich życiu pamiątkowy medal i puchar.

Trzy godziny upłynęły bardzo szybko. Oczywiście, zwycięskie trójki ,,zawodników” stawały do pamiątkowego zdjęcia, obok wizerunku patrona ich szkoły. Otrzymaliśmy podziękowanie za przeprowadzony pokaz i zaproszeni do stołówki szkolnej na wspaniały obiad (podziękowania od nas dla Pań ze szkolnej kuchni !). Zwycięscy mini konkursu prosili mnie, aby ich przedstawić wszystkim internautom, co z przyjemnością czynię:

GRUPA PIERWSZA
I miejsce – Paweł Świtoń (klasa V a)
II miejsce – Maciej Drozdowski (klasa V a)
III miejsce – Olga Gierejkiewicz (klasa VI a)

GRUPA DRUGA
I miejsce – Michał Hryniewicki (klasa VI b)
II miejsce – Julia Polańska (klasa V c)
III miejsce – Adrian Monach (klasa V b)

GRUPA TRZECIA
I miejsce – Paulina Banasiuk (klasa V c)
II miejsce – Konrad czarnomys (klasa IV c)
III miejsce – Martyna Andruszko (klasa IV b)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.