Pojechali i… wygrali

W ramach ustaleń zawartych w porozumieniu pomiędzy białostockim okręgiem PZW i okręgiem mazowieckim PZW dwie drużyny naszego okręgu wzięły udział w Mistrzostwach Szkółek Wędkarskich Okręgu Mazowieckiego PZW. Impreza odbyła się 19 września 2010 roku nad zalewem w Makowie Mazowieckim. Organizatorem zawodów była Komisja Młodzieżowa Okręgu Mazowieckiego oraz działacze z Koła nr 35 w Makowie Mazowieckim.  W zawodach łącznie udział wzięło  83 zawodników i zawodniczek z 18 kół. W klasyfikacji drużynowej wystartowało aż 14 drużyn. Nasz okręg reprezentowały drużyny: z Koła Miejskiego nr 39 w Czarnej Białostockiej oraz z Koła wędkarskiego w Gródku.

Solidny rekonesans łowiska przeprowadzony kilka dni wcześniej przez naszych opiekunów przyniósł niesamowite efekty ponieważ zawodnicy z Czarnej Białostockiej zajęli wysokie miejsca w klasyfikacji indywidualnej co automatycznie przełożyło się na zdobycie I MIEJSCA w klasyfikacji drużynowej. Pewnym utrudnieniem był start Sebastiana i Karoliny w wyższych kategoriach wiekowych ale i to nie przeszkodziło w odniesieniu spektakularnego sukcesu. Trochę gorzej wypadła reprezentacja z Gródka która w klasyfikacji drużynowej zajęła 13 miejsce. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że spławikowa szkółka w Gródku dopiero raczkuje to start młodych zawodników z Gródka w takich zawodach z pewnością zaprocentuje w przyszłości.

Na zawodach można było zobaczyć w akcji uczestników Spławikowych Mistrzostw Polski kadetów i juniorów. Zawody prowadził trener Kadry Narodowej Kadetów kol. Stanisław Wolicki a gościem honorowym był kol. Wojciech Szubierajski – Wiceprezes ds. Sportu i Młodzieży Mazowieckiego Okręgu PZW.  Według opinii naszych opiekunów łowisko zostało dobrze przygotowane a brzeg i sektory były równe. Wypada gorąco podziękować Kierownikowi naszych ekip – Zbyszkowi Pieczko, opiekunom zawodników: Markom, Mirkom oraz Grześkowi za doskonałe przygotowanie zawodników do zawodów i dzielne reprezentowanie naszego okręgu. Szczególne słowa należy jednak skierować do Sebastiana, Karoliny i Agnieszki dzięki którym cały białostocki okręg PZW ma szczególne powody do satysfakcji.

Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali :

Kategoria do lat 12

  1. Owczarczuk Agnieszka – Czarna Białostocka
  2. Jasińska Magdalena Koło nr 9 Błonie
  3. Wierzejski Jakub Koło nr 1 Warszawa Śródmieście

Kategoria do lat 14
1. Kaźmierczyk Krzysztof Koło nr 5 Warszawa Praga Północ
2. Pazio Michał Koło nr 29 Kobyłka
3. Choroszewski Grzegorz ENERGOPAP – Ostrołęka

6. Karolina Pieczko – Czarna Białostocka

Kategoria do lat 16
1. Nysztal Bartosz Koło nr 2 Warszawa Żoliborz
2. Kuklicz Sebastian – Czarna Białostocka
3. Długołęcki Rafał Koło nr 35 Maków Mazowiecki

W klasyfikacji drużynowej zwyciężyli :
1. Czarna Białostocka
2. Koło nr 29 Kobyłka
3. Koło nr 9 Błonie
4. ENERGOPAP – Ostrołęka
5. Koło nr 11 Grodzisk Mazowiecki
6. Koło nr 140 Tłuszcz.

13. Koło Gródek

Opiekunami drużyny z Koła PZW nr 39 w Czarnej Białostockiej byli:

  1. Mirosław Owczarczuk
  2. Marek Romanowski
  3. Grzegorz Kuklicz

Opiekunem drużyny z Gródka był:

  1. Mirosław Nos

Kierownikiem ekip był Zbigniew Pieczko – sekretarz OKS przy ZO PZW w Białymstoku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.