Podium było blisko

W dn. 24-26.06.2011r. w Oświęcimiu nad zbiornikiem Kruki odbyły się Mistrzostwa Polski Kadetów i Juniorów w wędkarstwie spławikowym. Okręg Białystok w tym roku reprezentowała dwójka Mistrzów Okręgu.

Junior Sebastian Kuklicz i kadetka Karolina Pieczko z Koła Miejskiego nr 39 w Czarnej Białostockiej. To był drugi już wyjazd naszych, młodych zawodników na Mistrzostwa Polski i tym razem hasłem wyjazdu było, „musimy podjąć walkę z najlepszymi”. Zdobyte doświadczenie w poprzednich wyjzdach na zawody krajowe zobowiązywało do czegoś więcej niż tylko zadowolenie z samego udziału w zawodach o Mistrzostwo Polski

Sprawdzianem formy naszych zawodników była Olimpiada Młodzieży w Warszawie która odbyła sie tydzień wcześniejw dyscyplinie spławikowej. Kadetka Karolina Pieczko zdobyła wtedy II miejsce w towarzystwie kolegów i koleżanek z Kadry Narodowej oraz Mistrzów Okręgów, a pole bitwy było bardzo wymagające co może potwierdzić każdy zawodnik startujący w zawodach na Kanale Żerańskim. Zbiornik Kruki w Oświęcimiu na którym odbywały się Mistrzostwa Polski kadetów i juniorów, odbiega specyfiką od łowisk występujacych w naszym Okręgu. Przejrzysta woda oraz zróżnicowana głębokość dna, stawiały naszych zawodników oraz trenerów przed trudnym zadaniem. Załamanie pogody,porwisty wiatr skutecznie utrudniał połów i niekorzystnie wpływało to na żerowanie ryb oraz nastroje zawodników. II miejsce w sektorze pierwszego dnia dawało Karolinie kolejną nieprzespaną noc i wolę walki w drugiej turze. Losowanie oraz ryzykowna taktyka Sebastiana tego dnia uplasowały go w dole tabeli sektorowej.

Niedzielny poranek rozpoczął się bardzo wcześnie. Zanęty, sprzęt i zawodnicy w gotowości. Walczymy dalej. Losowanie stanowisk II tury i tak jak pierwszego dnia Karolina pierwsza zaczyna łowić ryby w sektorze. Kolega Marek Romanowski w roli trenera obserwuje zawodników z boku, jest dobrze,dochodzą słuchy że w końcówce sektoru jeszcze jeden zawodnik łowi ryby, ale sędziowie obstawiają, że Karolina zdecydowanie prowadzi. Napięcie było bardzo duże do tego stopnia, że Marek musiał się zmieniać się rolą trenera z kierownikiem drużyny Elą Romanowską. Ostanie minuty i Karolinie skończyły się brania. Rywal w ostatnie pięć minut o 40g wygrwa i jest pierwszy w setorze, Karolina druga. Cztery punkty sektorowe dawały nadzieję na wysoki wynik naszej kadetki. Wywieszono wyniki i wszystko stało się jasne. Mamy czwarte miejsce w Mistrzostwach Polski.Jedynka która była tak blisko dawała Karolinie II miejsce na M.P. Niestety jeszcze nie tym razem. Podczas zakończenia Karolina Pieczko została ogłoszona najlepszą zawodniczką Mistrzostw Polski i została uhonorowana nagrodą rzeczową jednego z sponsorów zawodów, Pracowni Jubilerskiej z Oświęcimia. Sebastian w klasyfikacji generalnej zajął 42 miejsce.

Szczególne podziękowania za wsparcie finansowe dla PZW Okręg w Białymstoku, PKW Okręg w Białymstoku oraz Członkom i Zarządowi Koła Miejskiego nr.39 w Czarnej Bialostockiej.

Trenerzy naszych zawodników:
Kuklicz Grzegorz
Romanowski Marek

Kierownik drużyny:
Elżbieta Romanoska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.