Pod dyktando Okonia czyli…. Koplany 2008

Koplany” – to właśnie na tym akwenie , co roku, Zarząd Koła Miejskiego w Białymstoku, organizuje sympatyczną imprezę wędkarską. Jest to propozycja wyłącznie dla młodzieży wędkarskiej i jest otwarta. Weszła ona na stałe w kalendarz imprez właśnie tego Koła. Tak było również i w tym roku.
Organizator wyznaczył zbiórkę tegorocznym zawodnikom już na godzinę 8:00, dnia 8 CZERWCA 2008roku. Uczestnicy zawodów musieli jednak dojechać na Koplany własnym transportem. Ogółem na liście startowej widniały nazwiska 16 zawodników, którzy to reprezentowali trzy Koła PZW:…  … białostockie Koło ,,Okoń”, Koło PZW z Wasilkowa, oraz Koło Miejskie (zawodnicy gospodarza zawodów). Zostali oni podzieleni na dwie kategorie wiekowe: ,,kadetów” i ,,juniorów”.


Punktualnie o wyznaczonej godzinie, nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy.  Głos zabrał sędzia główny zawodów, kolega Jan Grześ. Przywitał serdecznie wszystkich zawodników, przybyłych gości. Przedstawił sekretarza zawodów – kolegę Witolda Iwanowskiego, oraz sędziów kontrolnych, kolegów: Józefa Dominiaka, Sylwestra Husa, Stefana Fajfera i Leona Samojlika. Wszyscy oni na co dzień pełnią funkcje w Zarządzie Koła Miejskiego. Następnie omówił regulamin zawodów (według RAPR), oraz regulamin godzinowy. Zawody postanowiono rozegrać w jednej, trzygodzinnej turze. Po krótkiej odprawie nastąpiło losowanie stanowisk i rozejście się na nie.

Już od początku dnia panowała piękna, jednak upalna pogoda. Z upływem czasu upał stawał się bardziej dokuczliwszy. Na szczęście chwilami wiał lekki wiatr, co w dużym stopniu przynosiło chwilową ulgę zawodnikom. Pomimo tego, wszyscy spisali się ,,na medal”. Dotrwali dzielnie do końca trzygodzinnych zmagań, wcale nie narzekając. A ryba? Łowiono drobną płotkę i okonia. Ale była też jedna, większa rybka. Oto bowiem ,,kadet” z Koła Miejskiego – Damian Iwanowski złowił ,,karpika”, który okazał się rybą wymiarową (30cm). Większą rybę miał na haczyku także zawodnik startujący w ,,kadetach” Daniel Filipkowski z Wasilkowa. Niestety. Ryba po krótkim holu uwolniła się od haczyka. O wielkim pechu może także mówić ,,kadet” z Koła Miejskiego – Grzegorz Paszkowski. Po kolejnym ,,zacięciu”, na haku tego młodego zawodnika była duża ryba. ,,Odjazd” jej był nieprawdopodobny. W rezultacie pozostał tylko wyprostowany haczyk. Szkoda, bo może byłaby to największa ryba dzisiejszych zawodów. Ale mówi się trudno.

Zabrzmiał ostatni sygnał na dzisiejszych zawodach. Komisja wagowa przystąpiła do pracy. Waga wędrowała po stanowiskach. Wszystkie ryby były dokładnie ważone i z powrotem wpuszczane do wody. Wszyscy zawodnicy i goście zebrali się obok sekretariatu zawodów. W międzyczasie główna komisja ustalała wyniki dzisiejszych zmagań i wypisywała pamiątkowe dyplomy. Obok, na stoliku zostały wyeksponowane pamiątkowe puchary i statuetki.
Przed odczytaniem oficjalnych wyników, sędzia główny powitał przybyłego na dzisiejsze zawody Prezesa ZO PZW w Białymstoku – kolegę Zbigniewa Matusewicza, oraz kolegę Dariusza Dziemianowicza – vce Prezesa Zarządu Okręgu ds. Młodzieży, których wszyscy powitali brawami.
Sędzia główny odczytał oficjalne wyniki dzisiejszych zawodów. Ja, z kolei byłem bardzo zadowolony z postawy i wyników ,,Okoniowców”, którzy to na dzisiejszych zawodach zajęli ,,całe pudło”, w dwóch kategoriach. Ale oczywiście brawa i uznanie należą się wszystkim.
Trzej pierwsi zawodnicy w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymali pamiątkowe puchary i dyplomy, zaś pozostali otrzymali z rąk organizatora pamiątkowe statuetki. Organizator uhonorował pamiątkową statuetką jedyną dziewczynkę, która startowała na dzisiejszych zawodach. Była to Agnieszka Chomutowska, zawodniczka z Koła PZW w Wasilkowie.

Był także miły, dodatkowy akcent. Otóż Prezes Zarządu Okręgu przywiózł nagrody, ufundowane właśnie przez Zarząd Okręgu. Były to wędki, które otrzymali zwycięzcy, a wręczali je: Prezes ZO – Zbigniew Matusewicz, v-ce Prezes ZO ds. Młodzieży – Dariusz Dziemianowicz i ja – Przewodniczący Komisji Młodzieżowej przy ZO PZW w Białymstoku. Głos zabrał Prezes ZO, który gratulował i dziękował wszystkim dzisiejszym bohaterom uzyskania dobrych wyników i sportowej rywalizacji. Do podziękowań dołączył się także sędzia główny, który zakończył dzisiejsze zawody. Do zobaczenia za rok!

Po tym końcowym akcencie dzisiejszej imprezy, wszyscy zebrali się przy wspólnym wędkarskim ognisku. Pieczono wspaniałe kiełbaski.

Dziękuję serdecznie:
*Zarządowi Koła Miejskiego – organizatorowi dzisiejszych zawodów, za wzorowe przygotowanie imprezy, za puchary i statuetki, które będą miłym wspomnieniem z zawodów
*Zarządowi Okręgu PZW w Białymstoku – za sponsorowanie zawodów
*zawodnikom – za wzorową i uczciwą rywalizację (pomimo tak dużego upału), za stworzenie niezapomnianej atmosfery zawodów
*sędziom – za sprawne sędziowanie dzisiejszych zmagań.

OFICJALNE WYNIKI ZAWODÓW ,,KOPLANY 2008”:

KATEGORIA ,,KADETÓW”
1.Rafał Wieliczko (Koło PZW ,,Okoń” Białystok) – 1.230pkt
2.Dawid Kakareko (Koło PZW ,,Okoń” Białystok) – 1.115pkt
3.Damian Gabiński (Koło PZW ,,Okoń” Białystok) – 882pkt
4.Patryk Biełaga (Koło PZW ,,Okoń” Białystok) – 810pkt
5.Daniel Filipkowski (Koło PZW Wasilków) – 717pkt
6.Damian Iwanowski (Koło PZW Miejskie Białystok) – 712pkt
7.Kamil Szubert (Koło PZW ,,Okoń” Białystok) – 638pkt
8.Grzegorz Paszkowski (Koło PZW Miejskie Białystok) – 428pkt
9.Karol Sawicki (Koło PZW Miejskie Białystok) – 310pkt
10.Dariusz Danielewicz (Koło PZW Wasilków) – 246pkt
11.Agnieszka Chomutowska (Koło PZW Wasilków) – 238pkt
12.Mateusz Chomutowski (Koło PZW Wasilków) – 101pkt

KATEGORIA ,,JUNIORÓW”
1. Mariusz Niemyjski (Koło PZW ,,Okoń” Białystok) – 1.330pkt
2.Adam Krysztofik (Koło PZW ,,Okoń” Białystok) – 1.160pkt
3. Kamil Leszczuk (Koło PZW ,,Okoń” Białystok) – 600pkt
4.Maciej Malewicz (Koło PZW Miejskie Białystok) – 125pkt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.