Pod dyktando Gródka

Kolejne zawody wędkarskie mamy już za sobą – tym razem w dyscyplinie rzutowej. Zawody rangi okręgowej, bo to przecież Mistrzostwa Okręgu. Po raz kolejny w gościnnym dla wszystkich wędkarzy GRÓDKU, dnia 19 czerwca 2005 roku, odbyły się właśnie te zawody. Przy słonecznej, ale bardzo wietrznej pogodzie, na nowym obiekcie do rywalizacji o tytuł Mistrza białostockiego okręgu stanęło 17 zawodników, w najmłodszych kategoriach wiekowych, czyli ,,juniorów” i ,,kadetów”.

Reprezentowali oni Koła Polskiego Związku Wędkarskiego z Gródka, Wasilkowa i Białegostoku (,,Okoń” i Miejskie).

Zawodnicy rozegrali trójbój spinningowy SU 7,5g., konkurencje jednoręczne. Otwarcia Mistrzostw dokonał sędzia główny zawodów – Mirosław Łopata. Flagę na maszt wciągnęli ubiegłoroczni Mistrzowie Okręgu – Patryk Marcińczyk (kat. ,,kadetów”) i Adrian Giegiel (kat. ,,juniorów”) – obaj z Gródka.
Głos zabrał Prezes Zarządu Okręgu P.Z.W w Białymstoku Zbigniew Matusewicz, który życzył wszystkim zawodnikom uzyskania jak najlepszych wyników na dzisiejszej imprezie. Przywitał również bardzo ciepło reprezentację Kadry Narodowej w wędkarstwie rzutowym ,,juniorów” , która przebywała w Gródku na zgrupowaniu przed Mistrzostwami Świata.

Zawody rozpoczęły się o godzinie 9:00. Silnie wiejący wiatr bardzo utrudniał wykonywanie rzutów. Mimo to, zawodnicy znakomicie dawali sobie z tym radę. Po zakończeniu pierwszych dwóch konkurencji, czyli tarczy Arenberga i konkurencji skish, zawodnicy na bieżąco mogli dowiedzieć się o kolejności zajętych przez nich miejsc, przed rozegraniem odległości. O godzinie 12:00 rozpoczęto ostatnią konkurencję Mistrzostw – rzuty na odległość. Po raz pierwszy na naszych Mistrzostwach odległość mierzono dalmierzem, który to przywieźli ze sobą Zawodnicy Kadry. Zademonstrował to sam trener Kadry Narodowej – Włodzimierz Targosz (fajna sprawa!!!), a Prezes Zarządu Okręgu zapowiedział, że taki dalmierz zostanie zakupiony dla naszego okręgu. Faworytami Mistrzostw byli niewątpliwie zawodnicy z Gródka, ale nie do końca. Bardzo miłą niespodziankę sprawił nam zawodnik z Koła P.Z.W ,,Okoń” – Kamil Leszczuk. W klasyfikacji generalnej zajął on trzecie miejsce, zdobywając w ten sposób tytuł II Wicemistrza Okręgu!.

Konkurencją towarzyszącą Mistrzostwom były rzuty muchą do celu. Konkurencję tą rozegrali między sobą zawodnicy z Gródka (w tej chwili tylko oni rozpoczęli intensywny trening tej konkurencji). Zawodników sędziował Jacek Kuza – członek Kadry Narodowej. Zwycięzca Patryk Marcińczyk uzyskał bardzo dobry wynik 75 punktów. Na uroczystym zakończeniu obecny był Wójt Gródka, który wspólnie z Prezesem Z.O. PZW w Białymstoku nagradzali zawodników. Pierwszych trzech zawodników w swoich kategoriach (a więc Mistrzowie Okręgu) zostało nagrodzonych pamiątkowymi pucharami, medalami i dyplomami. Otrzymali oni też nagrody rzeczowe w postaci sprzętu wędkarskiego. Nagrodzono też pozostałych zawodników (każdy otrzymał upominek i pamiątkowy dyplom z zawodów). W słowie końcowym zaproszeni goście – Prezes i Wójt, podziękowali zawodnikom za uzyskanie dobrych wyników na zawodach, podziękowali członkom Kadry Narodowej za zaszczycenie nas swoją obecnością i sędziom za sprawiedliwe sędziowanie. Słowa podziękowania padły z ich ust dla organizatora technicznego zawodów – koła PZW „Okoń”. Mistrzostwa Okręgu zakończono opuszczeniem flagi z masztu przez tegorocznych Mistrzów Okręgu, kolegów – Adriana Giegiela (kat. ,,juniorów” i Daniela Gorbacza (kat. ,,kadetów”). Wszyscy zawodnicy, zaproszeni goście, organizatorzy i sędziowie zostali zaproszeni na wspólny bigos, pączki i napoje.

Skład komisji sędziowskiej:
1.Mirosław Łopata – sędzia głowny
2.Andrzej Białous – sędzia sekretarz
3.Alina Gościk, Robert Białous, Sebastian Białous, Sławomir Siemieniako, Lucjan Szyszko

Oficjalne wyniki Mistrzostw Okręgu Białystok w wędkarstwie rzutowym na rok 2005:

Kategoria ,,juniorów”
1.Adrian Giegiel (Gródek) – 224,730pkt MISTRZ OKRĘGU
2.Artur Sic (Gródek) – 223,250pkt I WICEMISTRZ OKRĘGU
3.Kamil Leszczuk (,,Okoń”) – 207,395pkt II WICEMISTRZ OKRĘGU
4.Mateusz Gościk (Gródek) – 194,200pkt
5.Przemysław Stępniak (Wasilków) – 193,495pkt
6.Krzysztof Chwojko (,,Okoń”) – 155,235pkt
7.Bartosz Zrajkowski (Miejskie Białystok) – 136,820pkt
8.Jarosław Kłymuś (Gródek) – 91,310pkt
9.Tomasz Toczydłowski (Okoń”) – 71,700pkt

Kategoria ,,kadetów”
1.Daniel Gorbacz (Gródek) – 237,945pkt MISTRZ OKRĘGU
2.Patryk Marcińczyk (Gródek) – 223,570pkt I WICEMISTRZ OKRĘGU
3.Adrian Marcińczyk (Gródek) – 215,865pkt II WICEMISTRZ OKRĘGU
4.Marcin Giegiel (Gródek) – 189,860pkt
5.Łukasz Gryko (Gródek) – 116,280pkt
6.Sylwia Gościk (Gródek) – 88,335pkt
7.Robert Dąbrowski (Wasilków) – 82,310pkt
8.Rafał Wieliczko (,,Okoń”) – 51,000pkt

Kategoria mucha cel
1.Patryk Marcińczyk (Gródek) – 75pkt czas 4:12min
2.Adrian Giegiel (Gródek) – 70pkt czas 4:03min
3.Artur Sic (Gródek) – 40pkt czas 4:30min
4.Daniel Gorbacz (Gródek) – 40pkt czas 4:42min

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.