Pamiętaj o terminie

img1 Z nastaniem 2005 roku powitaliśmy kolejny sezon wędkarski. Wielu z nas wiąże z nim (jak co roku) szereg nadziei, a także tą o złowieniu naszej ,,ryby życia”.
Ale zanim wyruszymy na łowiska musimy spełnić obowiązek, jakim jest opłacenie składek, uprawniających nas do łowienia bez stresu i z czystym sumieniem.

Składki wędkarskie muszą być opłacane regularnie i obowiązkowo od dnia 1 stycznia danego roku, jeżeli chcemy nazywać się WĘDKARZAMI.
Jest jeszcze taka kwestia. Co to znaczy, że składki możemy opłacać do dnia 30 kwietnia danego roku?

Datę tą nazywamy ,,umowną”. Wędkarz który należy już do PZW, a który opłaci składki po tym terminie, traci staż związkowy i musi wnosić ponownie opłatę wpisową. A więc pilnujmy terminu opłat! Jak jest u nas w Kole odnośnie przyjmowania opłat? Oprócz punktów przyjmowania opłat przez Skarbnika naszego Koła jest jeden, który naprawdę warto odwiedzić. Jest nim siedziba Koła, czyli pomieszczenie z ładnym wystrojem wnętrza. Są w nim wyeksponowane nasze osiągnięcia i cenne pamiątki z minionych lat. Na budynku widnieje duże logo Koła, które jest widoczne dla przechodniów.

Nic więc dziwnego, że przychodzą do nas wędkarze z innych Kół PZW. Mogą na miejscu dowiedzieć się o nowościach z życia naszego Koła i Okręgu, przeczytać prasę wędkarską, wypożyczyć bezpłatnie wędkarskie kasety video, obejrzeć piękną kronikę Koła (od momentu powstania Koła, czyli od roku 1976), opłacić składki wędkarskie, napić się herbaty czy kawy.

Zawsze służymy wszystkim radą i pomocą. Zdarzają się także wizyty rodziców, którzy pytają nas w jaki sposób ich syn czy córka mogą wstąpić do PZW. Jednak gro odwiedzających naszą siedzibę to młodzi wędkarze, którzy dowiedzieli się o ,,Okoniu” z różnych źródeł. Wiedzą że Koło nasze stawia na młodzież i z nią pracuje. Chętnie opłacają składki od razu, lub wracają po kilku dniach. Jest to zjawisko bardzo pozytywne. Bo przecież wędkarstwo jako zjawisko masowe ma duży wpływ na osobowość młodego człowieka. Pasja ta może mieć duży wpływ na postawy życiowe młodego pokolenia, na tworzenie prawidłowych systemów wartości. Dlatego ,,Okoń” skupia wokół siebie młodzież, z którą pracuje przez cały rok.

Jeżeli więc Chcesz zostać członkiem Koła PZW ,,Okoń” w Białymstoku, skarbnik zaprasza do opłacania składek:

1.SIEDZIBA KOŁA – Białystok ul. Mickiewicza 27 (VIII piętro, lokal 2a)
-poniedziałek, środa, piątek w godzinach 14,00-18,00

2.SKLEP WĘDKARSKI ,,SUM” – Białystok ul. Warszawska 68
-czwartek w godzinach 16,00-17,00

3.SKLEP WĘDKARSKI ,,WMW” – Białystok ul. Krakowska 1/1
-wtorek w godzinach 13,00-17,00
-sobota w godzinach 9,00-12,00

Kontakt telefoniczny ze skarbnikiem Koła 652-71-36, adres: Białystok ul. Żabia 12 m.53

Zapraszamy wszystkich chętnych wędkarzy do naszego Koła.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.