,,OKOŃ” rozdał tytuły mistrzowskie

DSC01545

Na wstępie minutą ciszy wszyscy uczcili pamięć MARKA DESZCZYŃSKIEGOwędkarze białostockiego ,,Okonia”. Marek był w latach 1992 – 1995 wice Prezesem Koła, oraz długoletnim jego członkiem. Zmarł przedwcześnie, po krótkiej – lecz ciężkiej chorobie.

Wszystko to działo się nad zalewem w KOPLANACH, gdzie członkowie Koła Polskiego Związku Wędkarskiego ,,Okoń” w Białymstoku rozegrali ,,XXXV Spławikowe Mistrzostwa Koła”.  Było to dnia 26 kwietnia

Na starcie zawodów stanęło 22 zawodników, w czterech kategoriach, mianowicie ,,kadetów”, ,,juniorów”, ,,seniorów” i ,,kobiet”. Główna komisja sędziowska składała się z doświadczonych sędziów PZW z uprawnieniami. Tworzyli ją:

  • Robert Białous – sędzia główny (klasa okręgowa)
  • Tadeusz Sidorowicz – zastępca sędziego głównego (klasa okręgowa)
  • Bernard Gierłachowski – sędzia sekretarz (klasa okręgowa).

Sędziowie kontrolni mistrzostw:

  • Cezary Majerski,
  • Franciszek Utko
  • Zbigniew Wróblewski.

Tura zawodów trwała 4 godziny. Zawody rozegrano zgodnie z Regulaminem Amatorskiego Połowu Ryb PZW i Regulaminem Organizacji Zawodów Spławikowych PZW, w wariancie ,,żywa ryba”.

Po zakończonych przygotowaniach rozpoczęto zawody. Tego dnia było pochmurno, jednak dosyć ciepło. Pierwszą rybę złowiła startująca w zawodach kobieta – Ewa Sawicka. Później i pozostali wędkarze zaczęli łowić. Co prawda nie były to jakieś duże okazy, ale liczył się sam fakt złowienia. Jedynie zawodnik w kategorii ,,kadetów” – Jakub Szatyłowicz zdołał ,,przywołać” na swoje stanowisko ryby większe. Mowa tu o karpiach. W sumie złowił ich siedem, przy czym jedynie trzy z nich mógł wrzucić do siatki (były to karpie o wymiarach 35cm i 37cm). Również zawodnik z kategorii ,,juniorów” – Michał Modzelewski zdołał złowić w tym dniu oprócz drobnych płotek i krąpi leszczyka o wadze 0,385kg. Jednak w tym dniu łowiono drobne rybki – i to nie wszyscy. Ale tak już bywa na zawodach.

Po końcowym gwizdku sędziego głównego na stanowiska przychodziła komisja wagowa, która ważyła i mierzyła złowione ryby. Po zważeniu wracały one do wody w dobrej kondycji.

Po zawodach Prezes Koła zaprosił wszystkich uczestników na wspólne ognisko wędkarskie i pieczenie wspaniałych kiełbasek. W międzyczasie wypisane zostały dyplomy. Wyeksponowane zostały puchary.

W uroczystości zakończenia mistrzostw uczestniczyli wszyscy. Wyczytywani zostali zawodnicy, którzy zajęli trzy pierwsze miejsca. Prezes Koła i sędzia główny nadawali im uroczyście tytuły mistrzów i wice mistrzów Koła w ,,spławiku” na rok 2015. Zostali nagradzani przez swoich kolegów wędkarzy Koła gromkimi brawami.

Jak to bywa w tradycji Prezesa Koła nagrodził on młodych wędkarzy  ,,kadetów” upominkami rzeczowymi. Wręczył także puchar za ,,największą rybę”, puchar poświęcony Markowi Deszczyńskiemu. Zdobył go młody kadet Koła JAKUB SZATYŁOWICZ.

Sędzia główny podziękował wszystkim uczestnikom mistrzostw i życzył szczęśliwego powrotu do domów. Miał nadzieję, że spotkamy się w takim, albo większym gronie na mistrzostwach za rok.

Tytuły mistrzowskie zdobyli:

1).Jakub Szatyłowicz (1.830pkt) – MISTRZ KOŁA

2).Cezary Borowski (500pkt – DEBIUT) – wice Mistrz Koła

3).Jakub Wasilewski (310pkt) – II wice Mistrz Koła

 

1).Michał Modzelewski (185pkt) – MISTRZ KOŁA

2).Paweł Bokiniec (120pkt) – wice Mistrz Koła

3).Konrad Sinkiewicz (95pkt) – II wice Mistrz Koła

 

1).Ewa Sawicka (300pkt) – MISTRZYNI KOŁA

 

1).Marcin Sawicki (1.420pkt) – MISTRZ KOŁA

2).Kamil Leszczuk (1.215pkt) – wice Mistrz Koła

3).Robert Borowski (785pkt) – II wice Mistrz Koła

 

kategoria ,,największa ryba” – Puchar Marka Deszczyńskiego

Jakub Szatyłowicz – karp

W imieniu Zarządu Koła Polskiego Związku Wędkarskiego ,,Okoń”  Białymstoku składam serdeczne podziękowanie Zarządowi Koła Miejskiego Polskiego Związku Wędkarskiego w Białymstoku, za pomoc okazaną w organizacji naszych mistrzostw.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.