Okoń na festynie

Wakacje w pełni. To zasłużony czas odpoczynku dla naszych milusińskich. Nie wszyscy mogli wyjechać na zasłużone wakacje, bo wiadomo takie czasy. Ale ci, którzy pozostali w swych domach mogli znaleźć sposób na miłe spędzenie wolnego czasu, na pokonanie nudy. Tak było na osiedlu PIASTA w Białymstoku. A to za sprawą Domu Kultury ,,ZACHĘTA”. Dnia 8 lipca, przed budynkiem Domu Kultury odbył się mini festyn, poświęcony właśnie dzieciom. Każdy młody człowiek mógł tego dnia przyjść na Piastowską 11a i przez kilka godzin uczestniczyć w zabawach i innych atrakcjach (oczywiście wstęp wolny!). A tych było tego dnia moc. Frekwencja dopisała. W imprezie uczestniczyły dzieci w różnym wieku. Niektóre przyszły z rodzicami. Było gwarnie, wesoło, no i oczywiście głośno. A to wszystko przy pięknej i słonecznej pogodzie.

Program oferowany przez organizatora, czyli Kierownictwa Domu Kultury ,,Zachęta” był bardzo bogaty. Każde dziecko mogło tu znaleźć coś dla siebie. A więc: dużym powodzeniem cieszyły się stoiska artystyczne, gdzie dzieci pod okiem doświadczonych instruktorów Domu Kultury mogły wykonać malowanie twarzy, samodzielnie wykonać biżuterię, czy malować piękne i kolorowe rysunki. Były też zajęcia plastyczne dla tych najmłodszych, czyli zabawy z materiałem. Na stoisku kosmetycznym dzieciaki mogły wykonywać zabiegi satynowych dłoni, oraz uzyskać praktyczne porady kosmetyczne. Dzieci hucznie oblegały dmuchane trampoliny i zjeżdżalnie, gdzie każdy mógł wykonać ślizg z dość wysokiej zjeżdżalni, lub wykonywać skoki na trampolinie. Każdy mógł wziąć udział w wielu konkursach – oczywiście z nagrodami, oraz loterii fantowej. Najmłodsi mieli możliwość przejażdżki na ,,sympatycznym” kucyku. Były też ,,słodkie” stragany, każdy mógł spróbować cukrowej waty (i tu przypomniały mi się moje lata, gdy byłem w ich wieku. Smak waty cukrowej pamiętam do dziś!). Były też pokazy tańca. Zumba, Hula, Flamenco, czy taniec brzucha. Każdy z tych pokazów był nagradzany przez publiczność ogromnymi brawami.

Dużym powodzeniem cieszył się także pokaz Abada Capoeira.

12 (1)

A co na festynie robił białostocki ,,Okoń”? Otóż na zaproszenie Pani Kierownik Domu Kultury, przyjechaliśmy na ten festyn także My. Mieliśmy do zaoferowania wędkarskie mini zawody rzutowe, oczywiście w formie zabawy. A więc pokaz technik rzutowych, które musieli wykonywać wszyscy chętni uczestnicy festynu (oczywiście na bardzo skróconych odległościach startowych). Chodziło nam o zabawę i zdobycie swoich pierwszych punktów w castingu. Myślę że to nam się udało, bo zainteresowanie tym konkursem było naprawdę duże. Mieliśmy pełne ręce pracy. Zorganizowaliśmy także konkurs na rzuty piłeczkami tenisowymi do wiadra zanętowego. Ten konkurs cieszył się dużym powodzeniem wśród najmłodszych uczestników festynu. Wyłoniliśmy zwycięzców naszych zawodów, którym wręczyliśmy pamiątkowe puchary, dyplomy i upominki wędkarskie, ufundowane przez Zarząd naszego Koła.

Najlepszy uczestnik konkursu rzutów piłeczkami otrzymał futbolówkę, ufundowaną przez Dom Kultury. Miło było nam gościć na tak wspaniałej imprezie, a za podziękowanie wystarczył nam i organizatorom uśmiech dzieci. I oto właśnie chodziło!!! Ja, ze swojej strony serdecznie dziękuję: Kierownictwu Domu Kultury ,,Zachęta” w Białymstoku, za zaproszenie nas na festyn, za duży wkład pracy w organizację tak wspaniałej imprezy Zbyszkowi i Maćkowi Wróblewskim z Koła PZW ,,Okoń” w Białymstoku, za pomoc i prowadzenie konkursów wędkarskich wszystkim sponsorom, którzy przynieśli radość dzieciom i ufundowali upominki.

Oto zwycięzcy wędkarskich konkurencji:

1.mini – dwubój spinningowy

I miejsce – Marek Turczyński (lat 12) Szkoła Podstawowa nr19 Białystok

II miejsce – Bartłomiej Bartoszuk (13 lat) Publiczne Gimnazjum nr13 Białystok

III miejsce – Sandra Dawidowska (13 lat) Publiczne Gimnazjum nr19 Białystok

2.rzuty piłeczkami

zwycięzca – Krzysztof Lisicki (lat 10) Szkoła Podstawowa nr5 Białystok

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.