Nowy wygląd portalu

Po siedmiu latach nastała konieczność zmiany silnika naszego portalu.  Przestarzałe, słabe zabezpieczenia, oraz brak nowoczesnych rozwiązań wymusiły na nas całkowitą zmianę wyglądu i zmianę mechanizmu na którym oparty jest nasz serwis.

Napęd (Joomla 1.5) zastosowany w nowym serwisie, nie jest na pewno najnowszym i nie jest pewnie najlepszym rozwiązaniem, ale jest za to bardzo solidnym napędem i szalenie popularnym na całym świecie. W dodatku CMS jest darmowy z gigantyczną bazą rozszerzeń.

W serwisie zastosowaliśmy także płatną templatkę. Wszystkie artykuły oraz galerie ze starego serwisu zostały przeniesione, natomiast poziom naszej informatycznej niewiedzy wiedzy nie pozwolił na eksport kont użytkowników oraz komentarzy do nowego serwisu. Widocznie nie jesteśmy aż takimi fachowcami. Administratorom teraz będzie łatwiej i prościej publikować materiały, wklejać zdjęcia, mapy Google itp…, a duży slideshow na stronie głównej będzie doskonałym miejscem na ważne komunikaty. Na razie jeszcze wszystkie funkcje portalu nie zostały odpalone. Z biegiem czasu postaramy się wszystko uaktualnić.

portal

Z łezką w oku żegnamy stary portal i wierzymy, że wygląd nowego serwisu przypadnie Wam z czasem do gustu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.