Młodzież na start czyli zawody w Wasilkowie

Początek czerwca. W tym właśnie okresie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Wasilkowie, jest organizatorem zawodów wędkarskich, skierowanych do młodych zawodników. Są to zawody specyficzne, bo młodzi zawodnicy startują w ,,spławiku”, oraz rywalizują w wędkarstwie rzutowym, czyli castingu. Impreza ta, już od kilku lat na stałe wpisała się w kalendarz imprez wędkarskich, organizowanych właśnie przez to Koło.

A jak było w tym roku?


Zawody wyznaczono na dzień 7 czerwca 2008roku.
Imprezę rozpoczęli tradycyjnie już ,,spławikowcy”. Tym razem organizatorzy wyznaczyli stanowiska wędkarskie na pomostach zalewu w Wasilkowie, ze względu na mocno zarośnięty akwen. Łowiono przede wszystkim ukleje, co było nie lada wyczynem. Nie wszystkim jednak udała się ta sztuka. Byli także ,,zerowi”. Wszyscy potraktowali to jednak jako zabawę. Zawodników sędziowali działacze Zarządu Koła w Wasilkowie.
W czasie gdy zawodnicy łowili, rozstawiliśmy rzutnie, do rozegrania dwuboju spiningowego w castingu. Odległości desek startowych zostały zmniejszone, ponieważ chcieliśmy aby wszyscy zawodnicy zdobyli punkty, aby była to raczej dobra zabawa (oprócz zawodników sekcji rzutowej startowali dziś młodzi wędkarze, którzy do czynienia z tą odmianą sportu wędkarskiego nie mieli)

 

Zawodników podzieliliśmy tym razem na trzy kategorie: ,,juniorów”, ,,kadetów” i ,,dziewcząt”. Oczywiście na zawodników sekcji nie było mocnych. Ale ci początkujący sprawili mnóstwo niespodzianek. Padały ,,dziesiątki” w Arenbergu i ,,piątki” w skish-u. Od opiekunów (rodziców), jak i od kibiców otrzymywali za to gromkie brawa. Zabawa była przednia! Wszystkie wyniki zapisywane były w kartach startowych Zawody rzutowe sędziowali: Wojciech Bogusłowicz i Lucjan Szyszko – trenerzy z sekcji rzutowej w Wasilkowie, oraz Jan Grześ i Andrzej Białous – działacze z Komisji ds. Młodzieży przy ZO PZW w Białymstoku.

Po zakończonych zmaganiach organizator dzisiejszych zawodów zaprosił wszystkich na wspólne ognisko wędkarskie, na pieczenie kiełbasek.
Tymczasem podsumowano wszystkie wyniki. Na stoliku pojawiły się pamiątkowe puchary i dyplomy, oraz nagrody rzeczowe. Zostały one ufundowane przez:

Miejski Ośrodek Animacji Kultury w Wasilkowie
Zarząd Koła PZW w Wasilkowie
Komisję ds. Młodzieży przy ZO PZW w Białymstoku,

a wręczali je zwycięzcom przedstawiciele sponsorów. Dzięki hojności wymienionych sponsorów, wszyscy zawodnicy otrzymali upominki z zawodów.
Oprócz upominków wspaniałe lody dla wszystkich ufundował Pan Franciszek Chomutowski. Bardzo smakowały młodym zawodnikom, zważając na fakt, iż pogoda była bardzo upalna.

WYNIKI:

CASTING
Kategoria ,,juniorów” (10 zawodników)
1.Mateusz Dąbrowski
2.Robert Dąbrowski
3.Dariusz Danielewicz

Kategoria ,,kadetów” (5 zawodników)
1.Mateusz Chomutowski
2.Daniel Filipkowski
3.Andrzej Kotyński

Kategoria ,,dziewcząt” (3 zawodniczki)
1.Katarzyna Żak
2.Agnieszka Chomutowska
3.Paulina Szarkowska

SPŁAWIK 
1.Chomutowski Mateusz
2.Kotyński Andrzej
3.Filipkowski Daniel

Skarbnik Koła PZW w Wasilkowie – Wojciech Bogusłowicz podziękował wszystkim zawodnikom, sponsorom i przybyłym gościom. Przewodniczący Komisji ds. Młodzieży przy ZO PZW w Białymstoku – Andrzej Białous oznajmił wszystkim zgromadzonym na podsumowaniu zawodów, że trzej zawodnicy z sekcji rzutowej w Wasilkowie: Daniel Filipkowski, Mateusz Chomutowski i Robert Dąbrowski, w dniach 21-22 czerwca 2008 roku, będą reprezentować Okręg Białystok, na ,,III Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży PZW”. Życzył im wielu sukcesów. Do życzeń przyłączyli się wszyscy obecni.
Na tym zawody zakończono.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.