Mały Puchar Sazana – czyli zawody na pożegnanie wakacji

Tradycyjnie jak co roku w ostatnią niedzielę wakacji (3 września) na białostockim zalewie w Dojlidach Zarząd Koła PZW „Sazan” zorganizował wędkarskie zawody dla dzieci i młodzieży. Młodzi wędkarze rywalizowali w dyscyplinie spławikowej a głównym trofeum był jak zwykle  „Mały Puchar Sazana”. Juz o godzinie szóstej rano działacze „Sazana” rozstawili pawilon oraz wytyczyli stanowiska dla zawodników. O godzinie ósmej start potwierdziło dziesięciu kadetów i pięciu juniorów.Zawody otworzył Prezes Koła PZW „Sazan” Roman Niewiński. Słodkie losowanie (losowano stanowiska batonami „Mars” ) nadzorował Sędzia Główny zawodów – Anatol Goroszkiewicz.

Jeszcze tylko godzinne przygotowanie na stanowisku pod okiem czujnych opiekunów  i zaczęła się właściwa część zawodów. Ruszyły w ruch 5-cio i 6-cio metrowe wędziska teleskopowe,  a kilku młodych zawodników starało się łowić metodą zestawu skróconego. Pomimo ładnej pogody i sprzyjającego południowego wiatru ryba niestety nie dopisała jak by życzyli tego sobie i zawodnicy i organizatorzy. „Łupem” młodych wędkarzy padały przeważnie drobne płotki i malutkie leszczyki.  Zawody w kategorii kadetów wygrał Piotr Mroczko z koła wędkarskiego nr 5 w Białymstoku. W kategorii młodzieży najlepszą okazała się Emilka Kondrusik z „Sazana”. 

Juniorzy:
I miejsce
Kondrusik Emilka (Sazan) 1945 pkt

II miejsce
Waleśko Patryk (Sazan)1315 pkt

III miejsce
Chwojko Krzysztof (Okoń) 1005 pkt

IV miejsce
Leszczuk Kamil (Okoń) 950 pkt

V miejsce
Brański Sławomir (Sazan) 855 pkt

 

Kadeci:

 I miejsce

Mroczko Piotr (Koło nr 5) 1050 pkt

II miejsce
Dyra Daniel (niezreszony) 850 pkt

III miejsce
Zajkowska Martyna (niezrzeszona) 835 pkt

IV miejsce
Zajkowska Manuela (niezrzeszona) 710 pkt

V miejsce
Mazur Albert (niezrzeszony) 555 pkt

VI miejsce
Hyży Piotr (Sazan) 340 pkt

VII miejsce
Troc Mariusz (Sazan) 320 pkt

VIII miejsce
Kobyliński Hubert (niezreszony) 255 pkt

IX miejsce
Gołębiewski Mariusz (niezreszony) 190 pkt

X miejsce
Szubert Kamil (Okoń) 180 pkt

Jak zwykle były wspaniałe nagrody ufundowane przez organizatora dla wszystkich zawodników. Dodatkowe nagrody ufundowali również właściciele Sklepu Wędkarskiego „DRAPIEŻNIK” p. Beata i Piotr Miastkowscy. Najlepsi z rąk aktualnej Mistrzyni Polski Kobiet w wędkarstwie spławikowym p. Beaty Miastkowskiej otrzymali puchary wypełnione słodkościami. Nagrodę za największą rybę (leszcz 200 g) otrzymała Zajkowska Manuela. W imieniu organizatorów Prezes Koła „Sazan” Roman Niewiński podziękował wszystkim za udział i pomoc w organizacji zawodów i tradycyjnie zaprosił za rok na kolejną edycję „Małego Pucharu Sazana”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.