Mały Puchar Sazana” czyli…. sposób na koniec wakacji

Młodzi miłośnicy wędek, żyłek i spławików mieli nie lada atrakcję, albowiem ostatnia niedziela tegorocznych wakacji upłynęła wszystkim pod znakiem wyśmienitej zabawy, przygody i sportowej rywalizacji. To wszystko zafundowali najmłodszym wędkarzom działacze z białostockiego Koła „Sazan”. Każdy kto nie ukończył jeszcze 18-tu lat mógł spróbować swoich sił w spławikowych zawodach wędkarskich o „Mały Puchar Sazana”. Impreza odbyła się 31 sieprnia 2008 roku na zalewie Dojlidy należącym do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Białymstoku. Na starcie tej już cyklicznej imprezy stanęło 24 zawodników i zawodniczek podzielonych na dwie kategorie wiekowe.

Do Białegostoku zjechali zawodnicy z różnych stron naszego okręgu: z Wasilkowa, Czarnej Białostockiej a nawet Bielska Podlaskiego. Pogoda niestety nie rozpieszczała łowiących. Wiał zimny, miejscami porywisty wiatr i od czasu do czasu padał deszcz. Na szczęście w przeciwieństwie do brzydkiej pogody nawet ładnie „dopisała ryba”. Nie było zawodników z zerowym stanem konta a zwyciężczyni zawodów Emilka Kondrusik pobiła nawet swój rekord na tym zbiorniku uzyskując 3110 punktów. Uczestnik i zdobywca 8 miejsca na tegorocznych Mistrzostwach Polski Kadetów – Patryk Waleśko wystartował w wyższej kategorii wiekowej i uzyskując 2215 punktów uplasował się tuż za Emilką. Największą rybą zawodów okazał się leszcz ważący 175 dkg złowiony przez Damiana Gabińskiego z białostockiego koła „Okoń”.

W kategorii kadetów na pochwałę i duże uznanie zasługuje Sebastian Kuklicz z Czarnej Białostockiej który wygrał w swojej kategorii wiekowej uzyskując 1995 punktów. Drugie miejsce w kadetach zajęła … 6-letnia Emilia Jurczak która jak się później okazało była najmłodszą uczestniczką zawodów. W czasie oczekiwania na podsumowanie i ogłoszenie wyników zawodów można było się posilić pyszną kiełbaską z grilla serwowaną przez organizatorów. W tym miejscu wypada docenić starania i złożyć serdeczne podziękowanie wszystkim działaczom z Koła „Sazan” którzy tego dnia dwoili się i troili aby najmłodsi wędkarze mieli wspaniałą zabawę. Należy podziękować Prezesowi Koła – Romanowi Niewińskiemu, Wiceprezesowi Koła – Anatolowi Goroszkiewiczowi (który na zawodach pełnił również funkcję Sędziego Głównego), a także Beacie i Piotrowi Miastkowskim, Ryszardowi Broniszewskiemu i Krzysztofowi Borowskiemu – członkom Zarządu Sazana za niezapomniane wrażenia.