Lipcowy Jubileusz

Wakacje w pełni. Wielu młodych ludzi wyjechało na zasłużone wakacje, po ciężko przepracowanym roku szkolnym. Ale spora grupka spędza wakacje w domu. I właśnie z myślą o nich w kalendarzu imprez sportowych Koła PZW ,,Okoń” z Białegostoku zaplanowano zawody. Do startu w nich Zarząd tego Koła zaprosił wędkarzy, którzy specjalizują się w castingu – czyli wędkarstwie rzutowym. Są to zawody rangi okręgowej, a oprócz startujących w nich młodych wędkarzy, swoich sił próbują także wędkarze starsi. Swój start zaznaczyli oni już w roku ubiegłym, a jak sami stwierdzili ,,była to wspaniała zabawa!”.

Tegoroczna impreza miała charakter jubileuszowy, ponieważ były to już V ZAWODY. Odbyły się one dnia 27 lipca 2008 roku. Na starcie ,,V Okręgowych Zawodów Rzutowych o Puchar Prezesa Koła PZW ,,Okoń” Białystok” stanęła rekordowa ilość -31  zawodników.

Reprezentowali oni sześć Kół wędkarskich z : Wasilkowa, Gródka, Sokółki i Białegostoku (,,Okoń”, ,,Energetyk” i Miejskie). Wszyscy zostali oni podzieleni na kategorie wiekowe, a do rozegrania mieli trójbój spiningowy a ,,seniorzy” zaś dwubój. Pogoda tego dnia dopisała. Było ciepło i prawie bezwietrznie. Miejscem zmagania zawodników była płyta główna stadionu Klubu Sportowego w Wasilkowie, który jako JEDYNY udostępnił murawę stadionu bezpłatnie. Należy tu także dodać, że właśnie Klub Sportowy w Wasilkowie był współorganizatorem tych zawodów. O godzinie 8:00 rzutnie były już przygotowane, a przybywający na zawody zawodnicy dokonywali zapisów i przechodzili bezpośrednio na trening.

Punktualnie o godzinie 9:00 rozpoczęło się oficjalne otwarcie imprezy. Zebranych zawodników, sędziów, działaczy z białostockich Kół PZW naszego okręgu i kibiców przywitał Prezes Koła PZW ,,Okoń” Białystok, kolega Andrzej Białous. Powiedział, że cieszy go niezmiernie fakt, że to już po raz piąty miał przyjemność zorganizowania zawodów, w których wędkarze-sportowcy będą walczyć o jego puchar. Podziękował za tak liczny udział zawodników w tej imprezie. Życzył wszystkim uzyskania jak najlepszych wyników. Przedstawił skład głównej komisji sędziowskiej dzisiejszych zawodów. Stanowili go koledzy:

Komisja sędziowska:
Robert Białous – sędzia główny (,,Okoń” Białystok)
Dariusz Dziemianowicz – z-ca sędziego głównego (,,Okoń” Białystok)
Andrzej Białous – sędzia sekretarz (,,Okoń” Białystok).

Przedstawił także sędziów punktowych, którymi tego dnia byli koledzy:

Sędziowie punktowi:
Wojciech Bogusłowicz (Wasilków)
Lucjan Szyszko (Wasilków)
Mirosław Nos (Gródek)
Sławomir Siemieniako (,,Energetyk” Białystok)
Jan Grześ (Miejskie Białystok)
Henryk Samulski (,,Okoń” Białystok)
Karol Sawicki (,,Okoń” Białystok)

Następnie oddał głos sędziemu głównemu, który również przywitał wszystkich zgromadzonych, a zawodnikom życzył jak najlepszych wyników. Rozpoczęły się zmagania. Pierwszą konkurencją była odległość. Oddawane przez zawodników rzuty były mierzone za pomocą dalmierza. Po zakończonej konkurencji zawodnicy przeszli na rzutnie do skish-a i arenberga. Rzuty były oddawane technikami obowiązującymi w regulaminie zawodów rzutowych. Duże uznanie w naszych oczach zdobył najmłodszy uczestnik pucharu – sześcioletni zawodnik HUBERT ŻAK, który za każde udane trafienie otrzymywał ogromne brawa. Szczególnie dumna była z jego startu oczywiście mama. W kategorii ,,kadra” pod nieobecność naszych kadrowiczów z Gródka, Joasia Brzyska jako jedyna wystąpiła w tej kategorii.

Teraz na rzutniach pojawili się zawodnicy starsi, czyli ,,seniorzy”, których zmagania oceniali ich dużo młodsi koledzy. Ze ,,źródeł zbliżonych do dobrze poinformowanych” dowiedziałem się po cichu, że niektórzy trenowali przed zawodami dość intensywnie. Dowodem tego mogą być dzisiejsze trafienia w ,,dziesiątki”. Brawo!!!

Po zakończonych konkurencjach wszyscy obecni zostali zaproszeni na konsumpcję pączków. W tym czasie komisja sędziowska zsumowała punkty zdobyte przez poszczególnych zawodników i ustaliła kolejność zajętych miejsc. Dyplomy wypisane, wyeksponowane na stolikach puchary i upominki rzeczowe.
Wreszcie długo oczekiwany moment. Wszyscy zgromadzeni już są przed sekretariatem zawodów. Sędzia sekretarz odczytuje wyniki. Nagradzają sędziowie z głównej komisji zawodów. Pierwszych trzech zawodników z każdej konkurencji otrzymuje pamiątkowy puchar, dyplom i upominek. Pozostali uczestnicy którzy zajęli dalsze miejsca też otrzymują drobne nagrody. Jeszcze tylko podziękowania i zawody dobiegają końca. Prezes Koła zaprasza już dziś na kolejne – VI zawody rzutowe, o jego puchar.
Do zobaczenia za rok!!!

OFICJALNE WYNIKI:

kategoria ,,juniorów”
1.Adrian Marcińczyk (Gródek) – 227,625pkt
2.Dariusz Danielewicz (sekcja rzutowa Wasilków) – 154,195pkt
3.Damian Korobczewski (Miejskie Białystok) – 121,27pkt
4.Krystian Kucharewicz (Sokółka) – 112,63pkt
5.Dawid Kakareko (,,Okoń” Białystok) – 105,68pkt
6.Grzegorz Paszkowski (Miejskie Białystok) – 93,695pkt

kategoria ,,kadetów
1.Mateusz Chomutowski (sekcja rzutowa Wasilków) – 204,705pkt
2.Daniel Filipkowski (sekcja rzutowa Wasilków) – 199,145pkt
3.Andrzej Kotyński (sekcja rzutowa Wasilków) – 124,345pkt
4.Gracjan Grabowski (Miejskie Białystok) – 76,1pkt

kategoria ,,kadet początkujący”
1.Patryk Żakowski (sekcja rzutowa Wasilków) – 174,065pkt
2.Tomasz Zawadski (sekcja rzutowa Wasilków) – 154,575pkt
3.Michał Ostrowski (sekcja rzutowa Wasilków) – 112,395pkt
4.Gabriel Bołtko (Sokółka) – 95,0pkt
5.Agnieszka Chomutowska (sekcja rzutowa Wasilków) – 94,645pkt
6.Katarzyna Żak (sekcja rzutowa Wasilków) – 78,865pkt
7.Piotr Kucharewicz (Sokółka) – 55,625pkt

kategoria ,,seniorów” – dwubój spiningowy
1.Kamil Leszczuk (,,Okoń” Białystok) – 138pkt
2.Dariusz Dziemianowicz (,,Okoń” Białystok) – 126pkt
3.Robert Białous (,,Okoń” Białystok) – 72pkt
4.Sławomir Siemieniako (,,Energetyk Białystok) – 67pkt
5.Wojciech Kotyński (Wasilków) – 63pkt
6.Mirosław Nos (Gródek) – 49pkt
7.Wojciech Bogusłowicz (Wasilków) – 48pkt
8.Janusz Chomutowski (,,Energetyk” Białystok) – 47pkt
9.Krzysztof Kucharewicz (Sokółka) – 40pkt
10.Lucjan Szyszko (Wasilków) – 20pkt
11.Jan Grześ (Miejskie Białystok) – 18pkt
12.Marek Bołtko (Sokółka) – 0pkt

kategoria ,,kadra”
1.Joanna Brzyska (sekcja rzutowa Wasilków) – 230,05pkt

kategoria ,,najmłodszy zawodnik”
1.Hubert Żak (6 lat) (sekcja rzutowa Wasilków) – 60,655pkt

Serdecznie dziękuję:
Zarządowi Klubu Sportowego z Wasilkowa – za bezpłatne udostępnienie płyty boiska
oraz Sponsorom zawodów za ufundowanie wszystkim zawodnikom wspaniałych upominków

Sponsorzy zawodów:
1.Marek Prokop – sklep wędkarski SUM Białystok
2.Dariusz Ziemniewicz – sklep wędkarski BRZANA Białystok
3.Mariola Witkowska i Aneta Kuryłowicz – sklep wędkarski STYNKA Białystok
4.Beata Miastkowska – sklep wędkarski DRAPIEŻNIK Białystok
5.Zbigniew Wróblewski DSE Białystok
6.Saloni sportowy SOCCER Białystok
6.Robert Białous – sekretarz Koła PZW ,,OKOŃ” Białystok
7.Komisja ds. Młodzieży przy ZO PZW Białystok
8.Zarząd Koła PZW ,,OKOŃ” Białystok

sędziom zawodów – za sprawne ich przeprowadzenie.

Ciekawostki z zawodów – czyli moje spostrzeżenia:

1. Uzyskano wiele dobrych wyników i tak: na uwagę zasługują zawodnicy startujący w kategorii ,,kadet początkujący”, pomimo że wstąpili do sekcji rzutowej w Wasilkowie stosunkowo niedawno. Po tak krótkim okresie treningów uzyskali dziś bardzo dobre wyniki. Są to: 

Patryk Żakowski (12 lat) – 174,065pkt (64pkt arenberg, 55pkt skish i 36,71m w odległości)
Tomasz Zawadzki (13 lat) – 154,575pkt (56pkt arenberg, 40pkt skish i 39,05m w odległości)

2.duże brawa należą się najmłodszemu zawodnikowi – Hubertowi Żak, który to zdobył 60,655pkt, uzyskując wyniki w poszczególnych konkurencjach: 26pkt arenberg, 5pkt skish i 19,77m w odległości. Hubert Żak otrzymał dwa upominki, które ufundowali : Salon sportowy ,,Soccer” i sklep wędkarski ,,Sum”

3.Na uwagę zasługują wyniki: Joanny Brzyskiej – 230,05pkt (74pkt arenberg, 80pkt skish a zwłaszcza 50,70mw odległości), oraz Adriana Marcinczyka – 227,625pkt (88pkt arenberg, 65pkt skish i 49,75m w odległości).

4. I jeszcze jeden humorystyczny akcent zawodów. Kiedy na rzutni pojawili się zawodnicy w kategorii ,,seniorów”, jakiś młody zawodnik powiedział głośno, że ta kategoria powinna nazywać się ,,Dziadki Leśne”.Wszyscy to przyjęli z uśmiechem i aprobatą, a ja obiecałem że na drugi rok właśnie taka kategoria pojawi się na moich zawodach. A tak na marginesie trzeba dodać, że najstarszą kategorię reprezentowało aż 12,,Dziadków Leśnych”!!!!

Do zobaczenia za rok.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.