Kolejny sukces Polaków

Od 14-go do 24-go lipca br. w Duisburgu w Niemczech odbyły się Światowe Igrzyska Sportów Nieolimpijskich.  Igrzyska odbywają się  cyklicznie co cztery lata.  Wśród wielu dyscyplin takich jak rugby, futbol amerykański, gimnastyka rytmiczna, ju-jitsu czy narty wodne od wielu lat jest w programie Igrzysk też i casting. Nasz kraj reprezentowała drużyna w składzie: Iwona Bialik, Monika Talar, Janusz Paprzycki, Włodzimierz Targosz, Kuza Jacek i Targosz Mateusz. I znowu polscy rzutowcy odnieśli ogromny, międzynarodowy sukces.
W tych bardzo prestiżowych zawodach nasz trener kadry narodowej Włodzimierz Targosz po zaciętym pojedynku zdobył złoty medal w konkurencji mucha odległość. Drugie miejsce w tej naszej polskiej chyba już „koronnej konkurencji” zdobył zawodnik amerykański Steve Rajeff, a trzecie miejsce zajął reprezentant Niemiec Henry Mittel. Brązowy medal wywalczył Janusz Paprzycki w konkurencji mucha cel. Dał się jedynie pokonać reprezentantowi Czech Patrikowi Lexie i zawodnikowi Japonii Iwana Inukai. Brązowy medal i trzecie miejsce w tej samej konkurencji wywalczyła dla naszej ekipy również Monika Talar. Przegrała 5 punktami z reprezentantką Niemiec Janą Maisel i z zawodniczką Austrii Aleną Zinner.

Polscy rzutowcy po raz kolejny potwierdzili klasę i przynależność do ścisłej czołowki światowej, a konkurencje muchowe to chyba już nasza polska specjalność. Składam serdeczne gratulacje wszystkim naszym reprezentantom i życzę kolejnych udanych startów, zwłaszcza że zbliżają się dużymi krokami wrześniowe Mistrzostwa Europy Seniorów tym razem w polskim Lesznie. Następne Swiatowe Igrzyska Sportów Nieolimpijskich za cztery lata na… Tajwanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.