Kleń Biebrzy czyli … Tomek pozamiatał.

Dnia 14-08-2011r spinningiści z Podlasia spotkali się nad Biebrzą w miejscowości Dolistowo, aby rozegrać pierwsze Grand Prix, zaliczane do 2012 r. pod logiem „Barweny”.

Na starcie zameldowało się dwudziestu zawodników, którzy po odprawie i losowaniu sektorów ruszyli do boju. Niekwestionowanym liderem zawodów był Tomasz Ignatowicz, który nie zawiódł i „pozamiatał”. Jedynym jego konkurentem mogła być pogoda, ale i ta dopisała. Stan wody jaki zastaliśmy był mocno podwyższony ze sporą ilością płynącego ziela, ale nie przeszkadzało to w bezpiecznym wędkowaniu. Sporą uciążliwością były niezliczone ilości kajaków, łódek a i tratwy też się trafiały.

W pierwszej turze dominującą ilościowo rybą był okoń, ale to nie on dawał punkty zwycięzcom. Najlepsi łowili bolenie i klenie, w tym najdłuższa ryba zawodów boleń 64,5cm kol. Tomka Ignatowicza. Druga tura to już głównie kleń, w tym najdłuższy niespełna 46cm kol. Andrzeja Gorlewskiego. Zwycięzca zawodów z doskonałym wynikiem 4120 pkt. pokazał wszystkim co on potrafi jak i jego autorstwa żuki-mrówki.

  • Miejsce I – Tomasz Ignatowicz 
  • Miejsce II – Adam Łapiński
  • Miejsce III – Marek Bogucki

Szczegółowe wyniki zawodów

Zwycięzcy otrzymali z rąk Prezesa Barweny pamiątkowe statuetki i dyplomy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.