Jaź Narwi i podsumowanie GP

W niedzielę 12 czerwca 2011 r., odbyły się zawody z cyklu Grand Prix Okręgu PZW Białystok – „Jaź Narwi”. Zawody kończyły cykl Grand Prix na sezon 2011 .

Miejscem zmagań najlepszych spinningistów Okręgu była rzeka Narew w miejscowości Strękowa Góra. Zbiórkę wyznaczono przy moście drogowym. Budowla ta stanowiła jednocześnie granicę obu sektorów. Po odrobinie formalności na odprawie, zawodnicy wyruszyli by zmierzyć się z drapieżnikami z tego urokliwego odcinka rzeki. Zawody tradycyjnie odbyły się w formule „żywej ryby” zgodnie z zasadami kwalikowanego sportu wedkarskiego PZW.

Złowione ryby były mierzone, zapisywane na kartach startowych i wypuszczane z powrotem do wody. Pogoda dopisała i tura ta odbyła się w wyjątkowo korzystnych warunkach atmosferycznych. Sprzyjało to żerowaniu ryb, które licznie meldowały się na zestawach startujących. Zawodnicy złowili sporo narwiańskich okoni. Nieliczni szczęściarze mogli pochwalić się szczupakami. Kolega Adam Ćwikowski złowił szczupaka o długości 60cm, Radosław Kalicki – 57cm a Dariusz Kulesza – 56 cm. Kilka osób miało na kiju większe sztuki lecz wygrywały ryby i nie udało się im ich wyholować.

W przerwie zawodów zawodnicy udali się na odpoczynek i regenerujący posiłek przy ognisku. Podczas przerwy wymianiano wrażenia z przebiegu porannego wędkowania. Ustalono szczegóły przyszłotygodniowego wyjazdu integracyjnego członków klubu spinningowego Barwena oraz zaproszonych gości, na Litwę nad rzekę Niemen.
Na drugą turę wyruszono w padającym deszczu i wiejącym silnie wietrze. Warunki te dały się we znaki wszystkim startującym. Ryby nadal jednak żerowały przyzwoicie. W sektorze w górę rzeki kolega Radosław Kulesza złowił szczupaka 55cm a Kamil Szostawicki 52cm. Inni łowiący na tym odcinku musieli się zadowolić pojedynczymi okoniami. Połowiono natomiast w dole rzeki. Każdy z łowiących tam zawodników mógł się cieszyć ze złowienia kilku okoni i ten gatunek dominował we wpisach do kart startowych. Prym w połowie pasiaków wiedli koledzy Bogdan Gorzelski, Marek Bogucki, Krzysztof Niewierowski z Siemiatycz oraz Andrzej Gorlewski z Augustowa. Po zakończeniu łowienia komisja sędziowska zliczyła osiągnięcia startujących i podała ostateczne wyniki zawodów oraz całego cyklu Grand Prix.
Zwycięzcą zawodów „Jaź Narwi” w Strękowej Górze został Marek Bogucki z koła Siemiatycze, drugie miejsce wywalczył Bogdan Gorzelski także należący do koła z tej miejscowości. Na trzecim miejscu uplasował się Radosław Kalicki z koła Okoń Białystok. Zwycięzcy zawodów oraz łowca najdłuższej ryby – Adam Ćwikowski (szczupak 60 cm), zostali nagrodzeni pamiątkowymi pucharami i dyplomami. Po tej dekoracji Prezes Klubu Spinningowego Barwena – Wojciech Sokołowski, uhonorował najlepszych spinningistów Okręgu Pzw Białystok w sezonie 2011. Zwyciezcą cyklu Grand Prix Okręgu i Mistrzem Okręgu został Radosław Kalicki z koła Okoń Białystok. Pierwszym vicemistrzem Okręgu został Marek Bogucki z Siemiatycz. Tytuł drugiego vicemistrza Okręgu przypadł Andrzejowi Gorlewskiemu z koła w Augustowie.
Wyróznione osoby otrzymały efektowne, pamiatkowe statuetki. Serdeczne gratulacje dla zwyciezców i wszystkich pozostałych ambitnych spinningistów, startujących w tych trwajacych przez jesień i wiosnę zmaganiach.

Wyniki – Jaź Narwi
Wyniki – Grand Prix Okręgu 2011

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.