INAUGURACJA, czyli….pod dyktando Wasilkowa

Sezon na zawody wędkarskie w pełni. Zawody towarzyskie, mistrzowskie, memoriały, turnieje z cyklu ,,Grand Prix”…. Po raz pierwszy w historii naszego okręgu, ruszył turniej z cyklu ,,Grand Prix Okręgu PZW w Białymstoku”, w wędkarstwie rzutowym. To właśnie my wyłonimy na podstawie startu młodych zawodników MISTRZA OKRĘGU na rok 2010.

Turniej młodych ,,rzutowców” obejmuje sześć edycji, a starty odbywać się będą wg. opracowanego kalendarza, zatwierdzonego przez Komisję ds. Młodzieży Zarządu Okręgu. W końcowej fazie, każdy ze startujących zawodników ma prawo odrzucić dwa najgorsze starty.

Zawodnicy startują w trzech kategoriach wiekowych, a mianowicie: ,,kadeci (dziewczęta i chłopcy), ,,juniorzy” i ,,juniorki”. Rozgrywany będzie trójbój spinningowy 7,5g, konkurencje jednoręczne.

I edycja turnieju odbyła się dnia 3 maja 2010r, na stadionie miejskim w Wasilkowie, oczywiście na terenie organizatora, czyli Koła PZW w Wasilkowie. Na starcie tej edycji stanęło 25 zawodników, reprezentujących Koła PZW naszego okręgu. Byli to młodzi zawodnicy z: Wasilkowa, Sokółki, Orli (Koło PZW ,,Miętus”) i Białegostoku (Koło PZW ,,Okoń”). Jak należało się tego spodziewać, najwięcej zawodników wystartowało z Koła PZW w Wasilkowie – 18 osób, po trzech zawodników reprezentowało Koła PZW z Orli i Sokółki, oraz jeden zawodnik reprezentował barwy białostockiego ,,Okonia”.

Główną komisję sędziowską stanowili doświadczeni sędziowie z Białegostoku, w osobach:

  • sędzia główny – Mirosław Łopata (kl. krajowa, Koło PZW ,,Okoń” Białystok)
  • zastępca – Andrzej Białous (kl. krajowa, Koło PZW ,,Okoń” Białystok)
  • sekretarz – Robert Białous (kl. okręgowa, Koło PZW ,,Okoń” Białystok).

Sędziami technicznymi byli koledzy z Zarządów Kół z Wasilkowa, Białegostoku, Orli i Sokółki.

Ceremonię otwarcia turnieju rozpoczęto o godzinie 9:00. Sędzia główny przywitał gościa honorowego turnieju, kolegę Dariusza Dziemianowicza – vce Prezesa ZO PZW w Białymstoku. Przywitał także zawodników, trenerów, opiekunów i sędziów. Młodym wędkarzom życzył osiągnięcia jak najlepszych wyników, sędziom życzył sprawnego sędziowania, a trenerom i opiekunom miłych wrażeń. Zawodnicy wystartowali jednocześnie na pięciu rzutniach. Mimo wiatru, potrafili osiągać dobre wyniki. Wynik 263,11pkt uzyskany przez Daniela Filipkowskiego z Wasilkowa, czy też wynik 258,495pkt uzyskany przez Mateusza Dąbrowskiego, również z Wasilkowa, napawają optymizmem i są godne odnotowania.. Oczywiście prym wiedli jednak zawodnicy gospodarza, czyli wędkarze z Wasilkowa, którzy to w klasyfikacji generalnej dzisiejszego turnieju zajęli czołowe miejsca na podium.

Po trzech godzinach zmagań zakończono zawody. W czasie, gdy główna komisja zawodów obliczała i sumowała wyniki, młodzi zawodnicy udali się na poczęstunek, czyli degustację bigosu z kiełbaską.

Następuje miła uroczystość ogłoszenia oficjalnych wyników ,,rzutowej” inauguracji. Sędzia sekretarz odczytuje wyniki. Najlepsze trójki w poszczególnych kategoriach wiekowych, nagradzają koledzy: Dariusz Dziemianowicz – vce Prezes ZO PZW w Białymstoku i Józef Dąbrowski – Prezes Koła PZW w Wasilkowie. Są to pamiątkowe puchary i dyplomy, ufundowane przez Zarząd Okręgu PZW w Białymstoku.

Inauguracja dobiegła końca. Jeszcze tylko komunikat o II edycji ,,Grand Prix Okręgu PZW Białystok” (12 czerwca 2010roku, w Sokółce) i sędzia główny kończy dzisiejsze zawody.

OFICJALNE WYNIKI I edycji:

kategoria ,,juniorek”
1.Magdalena Kondracka (Wasilków) – 154,34pkt
2.Magdalena Ciasnowska (Wasilków) – 76,155pkt
3.Ewelina Marchel (Wasilków) – 50,055pkt

kategoria ,,juniorów”
1.Daniel Filipkowski (Wasilków) – 263,11pkt
2.Mateusz Dąbrowski (Wasilków) – 258,495pkt
3.Mateusz Chomutowski (Wasilków) – 204,31pkt
4.Robert Dąbrowski (Wasilków) – 196,45pkt
5.Dawid Radziszewski (Wasilków) – 163,285pkt
6.Damian Mirończuk (Orla) – 125,38pkt
7.Norbert Spora (Orla) – 115,73pkt
8.Dariusz Sawicki (Orla) – 111,635pkt
9.Adam Lewosz (Sokółka) – 108,575pkt
10.Dariusz Danielewski (Wasilków) – 89pkt
11.Gabriel Bołtko (Sokółka) – 56pkt

kategoria ,,kadetów”
1.Patryk Żakowski (Wasilków) – 188,545pkt
2.Katarzyna Żak (Wasilków) – 142,675pkt
3.Maciej Wróblewski (Białystok) – 136,665pkt
4.Adrian Orłowski (Sokółka) – 109,815pkt
5.Agnieszka Chomutowska (Wasilków) – 106,425pkt
6.Maciej Łapiński (Wasilków) – 106,015pkt
7.Kornelia Halicka (Wasilków) – 95,58pkt
8.Daniel Bołynko (Wasilków) – 91,66pkt
9.Mateusz Żukowski (Wasilków) – 76pkt
10.Jakub Wróblewski (Wasilków) – 49,48pkt
11.Krzysztof Radziszewski (Wasilków) – 41pkt

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.