III Tarcza Gródek 2004

grod2 Zawodnicy i organizatorzy” />W dniu 8 grudnia 2004 roku nasze Koło było organizatorem technicznym Halowych Zawodów Rzutowych „III TARCZA GRÓDEK 2004”. W zawodach wzięło udział 18 zawodników z Supraśla, Gródka, Wasilkowa i Białegostoku podzielonych na trzy kategorie wiekowe. Miejscem zawodów była sala gimnastyczna Zespołu Szkół w Gródku. Zawodnicy przy dużym dopingu miejscowych uczniów zmagali się w konkurencji spinning sprawnościowy (tarcza Arenberga) i spinning cel (skish).

 

I tak w w grupie najstarszych zawodników zwyciężył Adrian Giegiel zdobywając w dwóch konkurencjach 178 pkt. Drugie miejsce zajał Piotr Ostapowicz z wynikiem 168 pkt, a trzecie miejsce zajął Radosław Kulesza zdobywając 92 pkt. W średniej grupie wiekowej najlepszym zawodnikiem okazał się Kamil Leszczuk zdobywając 128 pkt, drugie miejsce z 120 pkt. zajął Mateusz Gościk, a trzeci był Tobiasz Górski uzyskując 110 pkt. Wsród najmłodszych zwyciężył Artur Sic – 138 pkt, drugie miejsce Marcin Giegiel 133 pkt, a trzecie zajął Daniel Gorbacz uzyskując 127 pkt.

grod1 Zawody zaszczycili swoją obecnością: Wójt Gminy Gródek – mgr Wiesław Kulesza i Przedstawiciele Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Gródku i Dyrekcji Publicznego Gimnazjum w Gródku. Nagrody, okazałe puchary i dyplomy dla zawodników ufundował Zarząd Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Białymstoku. Sędzią głównym zawodów był kol. Andrzej Białous z Koła „Okoń”. Zawody stały na wysokim poziomie, a oprawa zawodów w pełni zasłużyła na uznanie. Było nagłośnienie, było przedstawienie zgromadzonej publiczności zasad rozgrywania konkurencji, było przedstawienie dotychczasowych dokonań w castingu poszczególnych zawodników.  Na datę zawodów celowo wybrano dzień powszedni, aby na trybunach sali gimnastycznej mogła się zgromadzić miejscowa szkolna młodzież (zwolniona na czas imprezy z zajęć lekcyjnych). Właśnie taka forma organizacji zawodów miała dać możliwość zareprezentowania sportu rzutowego wśród większej części młodych kibiców. Założenie okazało się słuszne. Natychmiast po zawodach do opiekunów sekcji rzutowej w Gródku zgłosiło się kilku nowych chłopców, którzy zapragnęli brać udział w zajęciach sekcji.

W imieniu organizatorów chciałbym serdecznie podziękować władzom gminy Gródek, Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Gródku i Dyrekcji Publicznego Gimnazjum w Gródku za wspieranie sportu rzutowego. Serdeczne podziekowania kieruję pod adresem Prezesa Koła PZW w Gródku Mirosława Nosa i nauczyciela WF ze Szkoły Podstawowej w Gródku p. Aliny Gościk za wspaniałe prowadzenie sekcji rzutowej. Chciałbym podziekować Zarządowi Koła PZW w Gródku za wspaniałą oprawę zawodów i włożony trud w przygotowanie tak wspaniałej imprezy.

GALERIA ZDJĘĆ Fot. Dariusz Dziemianowicz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.