Grudniowe odłowy miejskich zbiorników

W dniu 1.12.2006 roku na zlecenie Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Białymstoku pracownicy białostockiego okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego dokonali odłowu ryb z jednego z miejskich stawów (staw nr 2) przy ul. Mickiewicza. Odłów ryb związany był z planowaną renowacją stawu.  Ryby odławiano za pomocą włoka ciągnionego. Pozyskane ryby były zdrowe i w dobrej kondycji. Dodam, że cały odłów odbywał się pod czujnym nadzorem Powiatowego Lekarza Weterynarii.


Odłowiono 190 kg karasia srebrzystego, 100 kg karasia złocistego, około 100 kg lina oraz 20 kg okonia.

Identyczną akcję dwa tygodnie później przeprowadzono na terenie parku Pałacu Branickich w Białymstoku. Na prośbę miejskich władz odłowiono „parkową fosę”. Tym razem „łupem” rybaków padło 108 kg karasia srebrzystego.  Nie obyło sie bez małych kłopotów. Odłów ryb w jednym i drugim przypadku utrudniały duże pokłady dennego mułu, liczne liście, gałęzie i patyki zalegające dno wymienionych zbiorników. Na stawie w sieć „wpadło” nawet zatopione krzesło :).   
Wszystkie odłowione ryby zostały umieszczone w specjalnym napełnionym wodą zbiorniku (z natlenianiem) zamontowanym na samochodzie ciężarowym. Następnie ryby przewieziono i wypuszczono do białostockiego zalewu w Dojlidach. Oczywiście PZW po zakończonej renowacji stawu przy ul. Mickiewicza jest gotowe ponownie staw zarybić jeśli oczywiście takie zlecenie otrzyma od Urzędu Miejskiego w Białymstoku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.