Gródek zabrał wszystko

6 marca 2005 roku w Busku Zdroju odbył się XV OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ HALOWY w CASTINGU o PUCHAR PREZESA OKRĘGU PZW w KIELCACH.
Nasz Okręg reprezentowała 10 osobowa ekipa zawodników. 6 juniorów i 4 kadetów.Nasi reprezentanci spisali się doskonale. W dwuboju spinningowym w którym startowało szesnastu kadetów z Polski w tym dwójka z kadry narodowej nasi zawodnicy zajęli pierwsze trzy miejsca.

Turniej rozgrywano w poszczególnych konkurecjach docelowych oraz w trójboju docelowym (mucha cel, arenberg, skish), a w kategorii kadetów punkty liczono w dwuboju (arenberg, skish).

Klasyfikacja dwuboju kadetów:
Adrian Marcinczyk – koło Gródek I miejsce
Daniel Gorbacz – koło Gródek II miejsce
Patryk Marcińczyk – koło Gródek III

W konkurencji spinning sprawnościowy (tarcza Arenberga) nasz zawodnik z Gródka Daniel Gorbacz uzyskał 98 punktów na 100 możliwych do zdobycia. Był to najwyższy wynik w tej konkurencji spośród wszystkich zawodników (także seniorów) na tym Turnieju. Drugie miejsce w tej konkurencji zajął również nasz zawodnik Patryk Marcińczyk uzyskując 80 pkt.
W konkurencji spinning cel (skish spinningowy) nasi kadeci również nie zawiedli. Zdecydowanie wygrał zawodnik z Gródka Adrian Marcińczyk uzyskując 90 punktów na 100 możliwych do zdobycia. Trzecie miejsce zajął Patryk Marcińczyk – Gródek , a piąte Daniel Gorbacz – Gródek

W kategorii juniorów w konkurencji Tarcza Arenberga z grona 15 startujących juniorów wsród których było 5 członków kadry narodowej wygrał Adrian Giegiel – Gródek, drugi był Artur Sic z Gródka, i czwarty Kamil Bućko także oczywiście z Gródka.

W skishu spininngowym w kategorii juniorów nasz zawodnik Adrian Giegiel był drugi, a Artur Sic czwarty

Najlepszym zawodnikiem Turnieju według jury Turnieju okazał się Adrian Marcinczyk oczywiście Gródek.

Busko Na zawodach panowała wspaniała atmosfera. Organizacja zawodów była wzorowa. Było widoczne duże zaangażowanie organizatorów. W czasie przerwy obiadowej wystapił zespół paraderek z miejscowego gimnazjum. Zawody zaszczycił swoją obecnością Prezes Zarządu Okręgu PZW w Kielcach. Jako ciekawostkę podam, że trzech naszych zawodników wystartowało w konkurencji mucha cel. Padły pierwsze historyczne punkty dla naszego Okręgu w tej konkurencji, a zawodnicy się przekonali że „mucha nie gryzie”.

Zawodnicy z naszego Okręgu według opinii chyba wszystkich obserwujących zawody zdominowali Turniej. Najbardziej widoczne to było w kategorii kadetów. Bardzo miłe słowa kierował pod adresem reprezentacji białostockiego okręgu trener kadry narodowej w castingu Włodzimierz Targosz.
Po zakończeniu Turnieju udaliśmy się w podróż powrotną do Białegostoku. Humory dopisywały i nie zmąciła ich nawet jedenastogodzinna podróż powrotna w zamieci i zawieji śnieżnej. Korzystając z okazji pragnę podziękować Wójtowi Gminy Gródek mgr Wiesławowi Kuleszy za udostępnienie transportu na zawody dla całej naszej ekipy.

GALERIA ZDJĘĆ Fot. Darek Dziemianowicz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.