Festyn z okazji Dnia Dziecka

Obchody Międzynarodowego Dnia Dziecka na stałe weszły w plan pracy Spółdzielni Mieszkaniowej im. Adama Mickiewicza w Białymstoku. Zarząd Spółdzielni nie zapomina o dzieciach swoich członków, organizując doroczny festyn, właśnie z tej okazji.
Impreza dla najmłodszych odbyła się dnia 28 maja, na terenie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej. Pomimo niepewnej pogody frekwencja jednak dopisała.Pierwsi uczestnicy festynu, wraz z rodzicami zaczęli gromadzić się już od godziny 11:00. Tu czekało na nich wiele atrakcji. Kolorowe zjeżdżalnie, konkursy plastyczne, nauka tańca, czy konkurs na celność rzutu… ziemniakiem do wiaderka. Każdy uczestnik imprezy mógł posiedzieć na wspaniałym motocyklu policyjnej drogówki, bądź w kabinie bojowego samochodu Państwowej Straży Pożarnej. Nieco starsi rozgrywali mecz piłki nożnej. Nad wszystkim czuwał gospodarz festynu, czyli sam Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej – Pan Andrzej Prokorym. Było gwarno, wesoło i kolorowo.

Oczywiście na takiej imprezie nie mogło zabraknąć nas – wędkarzy, z Koła PZW ,,Okoń” z Białegostoku (współpracujemy z Zarządem Spółdzielni). Już od kilku lat uczestniczymy w takim festynie. Jak co roku zachęcamy dzieci i młodzież do uprawiania widowiskowej odmiany sportu wędkarskiego, jakim jest casting – czyli wędkarstwo rzutowe. Robimy to w formie pokazu, oczywiście na skróconych odległościach. Traktujemy to jako dobrą zabawę. Każdy może po raz pierwszy w życiu wziąć do ręki prawdziwą wędkę rzutową, po raz pierwszy oddać swój rzut do tarczy Arenberga, czy skish-a. Oprócz tego przeprowadziliśmy konkurs rzutów piłeczką tenisową, do wiadra zanętowego. Ten konkurs najbardziej spodobał się najmłodszym uczestnikom festynu, chociaż próbowali oni swych sił w rzutach do tarczy. Nagradzaliśmy ich upominkami i słodyczami.

W tym roku postanowiliśmy (na zakończenie festynu) zorganizować ,,na poważnie” prawdziwe zawody rzutowe, dla dzieci starszych. Był to dwubój spinningowy. Do walki przystąpiło czterech śmiałków. Walka do końca była zacięta i wyrównana.

Kolejność zajętych miejsc była następująca:

  • I miejsce – Michał Judzicki (lat 11) – Szkoła Podstawowa nr1
  • II miejsce – Maciej Dzitkowski (lat 13) – Szkoła Podstawowa nr1
  • III miejsce – Adrian Grzegorczyk (lat 14) – Publiczne Gimnazjum nr13
  • IV miejsce – Kamil Jarocki (lat 13) – Szkoła Podstawowa nr1.

Otrzymali oni upominki rzeczowe, w postaci wędek i kołowrotków. Na marginesie dodam, że swoich sił w rzutach do tarczy spróbował sam Prezes Spółdzielni. Celnością Prezesa byłem zdumiony!
Na zakończenie festynu wszyscy mogli degustować się wspaniałym bigosem, który przygotowały Panie, ze stołówki szkolnej. Był fantastyczny!!!
Na zakończenie pragnę podziękować wszystkim tym, którzy swoją pracą przyczynili się do organizacji tak wspaniałej imprezy, za mnóstwo upominków i słodyczy. Dziękuję także kolegom z Koła PZW ,,Okoń” w Białymstoku, za pomoc w przygotowaniu pokazu i udział w festynie: Frankowi Utko, Kamilowi Leszczukowi, Krzyśkowi Chwojko i Zbyszkowi Wróblewskiemu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.