Festyn z castingiem w Hajnówce

W ramach związkowej pracy z młodzieżą i szerokim propagowaniem wędkarskiego sportu rzutowego wśród najmłodszych wędkarzy zostaliśmy w tym roku zaproszeni do Hajnówki. Zaprosiło nas Koło Miejskie PZW z Hajnówki. Naszym celem było zaprezentowanie hajnowskiej młodzieży tego bardzo ciekawego i widowiskowego sportu wędkarskiego. Jechaliśmy z dużymi nadziejami bo Hajnówka przed trzydziestu laty była dominującym ośrodkiem w naszym okręgu jeśli chodzi o sport rzutowy. Mieliśmy nadzieję, że po trzydziestu latach chlubne tradycje uprawiania castingu wrócą z powrotem tym razem na stałe na hajnowską ziemię


Już od godzin porannych jesteśmy w Hajnówce. W kompleksie wypoczynkowym, obok amfiteatru odbywa się festyn, z okazji święta dzieci. Nasza propozycja zawodów rzutowych jest imprezą towarzyszącą temu świętu. Przychodzą działacze z Koła wędkarskiego, z Prezesem na czele. Witają nas serdecznie. W wyznaczonym przez organizatora miejscu rozstawiamy rzutnie. Oczywiście mini-dwubój spiningowy.

Zainteresowanie wśród dzieci duże. Lista uczestników rośnie, aby zatrzymać się na liczbie 32. Dzielimy śmiałków na dwie kategorie wiekowe: ,,juniorów” i ,,kadetów”. Jest nas trzech: Darek Dziemianowicz, Benek Gierłachowski i ja. Wszyscy jesteśmy sędziami sportu rzutowego. Czeka nas trudne zadanie, ponieważ uczestnicy dzisiejszych zawodów mają do czynienia z tego typu sportem po raz pierwszy. A więc splątanie żyłek, urywanie ciężarków rzutowych. Pracy bardzo dużo. Wokół rzutni rodzice. Z uwagą obserwują swoje pociechy i ich poczynania na rzutniach. Cieszą się i nagradzają brawami tych, którym udaje się zdobyć punkty. Trzy godziny mijają szybko. Czas na podsumowanie i ustalenie kolejności zajętych miejsc. Na zwycięzców czekają pamiątkowe puchary, dyplomy i upominki. Sponsorami są ZO PZW i Komisja ds. Młodzieży przy Zarządzie Okręgu w Białymstoku oraz Zarząd Koła Miejskiego w Hajnówce.

Ale zanim nastąpi ta miła uroczystość – czyli nagrodzenie wszystkich dzisiejszych małych zawodników, mamy jeszcze trochę czasu. Udajemy się na teren festynu. Obserwujemy zawody strażaków w rąbaniu drzewa. Są zawody młodszych strażaków. Ze swymi propozycjami i pokazami przyjechali przedstawiciele Policji i Straży Granicznej. Są też i stragany z zabawkami, oraz słodyczami. Występy mają młodzi piosenkarze, zdobywcy szeregu nagród na festiwalach wojewódzkich i krajowych. Jednym słowem, wielkie rodzinne święto.
Ale czas i na nas. Na scenie amfiteatru wywołujemy na scenę zwycięzców naszych zawodów rzutowych. Oczywiście jest ich dekoracja, oczywiście też są brawa od publiczności. Są upominki od Zarządu Koła PZW w Hajnówce, które wręcza pozostałym zawodnikom Prezes miejscowego Koła PZW.
Dziękujemy za miłe przyjęcie i wracamy z powrotem do Białegostoku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.