Dzień Dziecka z wędką

Międzynarodowy Dzień Dziecka obchodzony jest na całym świecie. Zazwyczaj są to wspaniałe imprezy dla naszych milusińskich, organizowane w formie wycieczek, zawodów, koncertów, czy festynów. Bowiem jest to poważne święto. Imprezy w Polsce organizowane są przez zakłady pracy, harcerzy, fundacje, szkoły, oraz wszelkiego rodzaju organizacje społeczne. Do obchodów tego święta przyłączają się także Koła wędkarskie, między innymi w : Bielsku Podlaskim, Augustowie, Suwałkach, Orli, Siemiatyczach. Do Kół tych dołączył także białostocki ,,Okoń”.

Już od kilku lat Koło nasze uczestniczy właśnie w festynie, który organizuje Spółdzielnia Mieszkaniowa im. Adama Mickiewicza w Białymstoku. Uczestniczą w nim dzieci z tego osiedla. My, jako Koło próbujemy zachęcić młodzież do uprawiania wędkarstwa rzutowego, organizując na tym festynie właśnie takie mini-zawody. Zainteresowanie jest duże. A jak było w tym roku?

BIAŁYSTOK – 31 MAJA.
Plac przed Zespołem Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego przy ulicy Konopnickiej 3 był miejscem, które już od wczesnych godzin porannych zapełniał się uczestnikami festynu.  Godzina 12:00 – rozpoczęcie festynu. Na placu dość liczna grupa dzieci, w różnym wieku. Są też i rodzice, którzy przyprowadzili na dzisiejszą uroczystość młodsze pociechy. Wokół gwar i wesoły śmiech. Festyn otwiera Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej im. Adama Mickiewicza w Białymstoku, pan Andrzej Prokorym. Serdecznie wita uczestników festynu, życząc wszystkim wspaniałej zabawy. Przygotowano wiele atrakcji: konkursy sprawnościowe, plastyczne. Pokazy specjalnych grup szybkiego reagowania. Mecze piłki nożnej. Szybka nauka tańca. Dla każdego coś dobrego.

Na zwycięzców czekają wspaniałe puchary, upominki, no i oczywiście słodycze. No i oczywiście my. Na trawniku rozstawiony pawilon. Obok rozwieszony baner reklamowy naszego Koła. Rzutnie przygotowane do rozegrania mini-dwuboju spiningowego. U nas też można zdobyć nagrody, są też słodycze. Wszystko to ufundowała Spółdzielnia Mieszkaniowa.
Zainteresowanie naszą propozycją coraz większe. Przychodzą rodzice ze swymi pociechami. Są też i starsze dzieci. Tłumaczymy, na czym polega ten rodzaj wędkarstwa.

Pierwsze rzuty – pierwsze punkty. Po zakończeniu każdej serii  rzutów, Karol Sawicki z Zarządu Koła wręcza dzieciom słodycze. Sędziujemy we dwóch – Zbyszek Wróblewski i ja. Uciechy co niemiara. Każde zdobyte punkty nagradzane są przez rodziców, bacznie obserwujących poczynania swoich pociech. A mali uczestnicy naszych zawodów mają powody do dumy. Przecież to ich pierwsze zawody i wcale nie są tak łatwe.
Godzina 14:30. Czas na podsumowanie. Obliczmy zdobyte przez zawodników punkty. Wypisujemy pamiątkowe dyplomy, które otrzymują zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych, wraz z upominkami. Są też drobne upominki od naszego Koła. W sumie w naszych zawodach startowało 40 zawodników.
Na boisku powoli cichnie gwar i śmiech. Uczestnicy festynu powoli rozchodzą się. Są zadowoleni. 
Czas też i na nas. Zwijamy sprzęt. Przychodzi do nas Prezes Spółdzielni, Pan Andrzej Prokorym. Z ust jego padają w naszą stronę słowa podziękowania. My również dziękujemy. Jeszcze tylko porcja wspaniałego bigosu i udajemy się do siedziby Koła.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.