Czterech wspaniałych

Na wniosek Głównego Kapitanatu Sportowego został zatwierdzony przez najwyższe władze Polskiego Związku Wędkarskiego skład kadry narodowej na rok 2006. Miło mi poinformować, że wśród powołanych osób znalazły się cztery młode osoby z naszego Okręgu PZW. Czarek Cieślewski z Koła PZW Sazan z Białegostoku został powołany do kadry narodowej juniorów w wędkarstwie spławikowym, a Daniel Gorbacz, Artur Sic i Patryk Marcińczyk z Koła PZW z Gródka powołani zostali do kadry narodowej juniorów w wędkarstwie rzutowym.Trójka z nich jest członkami sekcji rzutowej Podlaskiego Klubu Wędkarskiego, a jeden należy do sekcji spławikowej.

 

Te cztery powołania są pierwszymi w historii naszego okręgu. Nigdy dotąd nasz Okręg PZW nie miał w swoich szeregach członków kadry narodowej. Jest to z pewnością bardzo duże wyróżnienie dla zawodników, trenerów i działaczy. Jest to również zwieńczenie pracy jaką ci młodzi ludzie włożyli podnosząc swoje umiejętności i kwalifikacje sportowe. Cieszę się, że zostało to zauważone i teraz przed tą czwórką rysuje się ogromna szansa zaistnienia i pokazania się na zawodach najwyższej rangi.

Zdaję sobie sprawę, że od kadry narodowej do składu reprezentacji jest jeszcze droga daleka i żmudna jednak nic nie stoi na przeszkodzie aby i w tym roku ktoś z tej czwórki reprezentował nasz Okręg i nasz cały związek na arenie międzynarodowej. Przypomnę, że w roku ubiegłym Adrian Giegiel z Gródka jako pierwszy w historii oficjalnie reprezentował nasz Okręg na Mistrzostwach Świata Juniorów w wędkarstwie rzutowym w Malmoe „przy okazji” zajmując wysokie IX miejsce w odległośći spinningowej.

W związku z tym powołaniem składam serdeczne podziękowanie wszystkim naszym kadrowiczom , ich opiekunom i trenerom. Życzę sukcesów i medalowych lokat na zawodach rangi ogólnopolskiej i międzynarodowej.

Danielu, Patryku, Czarku, Arturze – jesteśmy z Was dumni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.