Boleń Narwi – zawody podlaskiej Barweny

Wrzesień rozpoczął się otwarciem nowego sezonu spinningowego Grand Prix . Podlaska „Barwena” odpowiedzialna za sekcję spinningową Podlaskiego Klubu Wędkarskiego jak zwykle stanęła na wysokości zadania i zorganizowała wspaniałe zawody wędkarskie.

Miejscem zmagań była bardzo specyficzna okolica zarówno pod względem rybostanu jak i pod względem historycznym. Góra Strękowa – wieś przy podnóżu góry na której to bohaterską walką i jeszcze bardziej bohaterską śmiercią zasłynął Kapitan (jeszcze kapitan, aczkolwiek już od 8 września 2012- Major) Raginis.

O godzinie 6.00 tuż pod wzgórzem zebrała się bardzo liczna reprezentacja podlaskiej sceny spiningowej. Z zawodów na zawody zbiera się coraz liczniejsze grono spinningistów, tym razem mimo dość sporej odległości od Białegostoku, Siemiatycz, Augustowa zebrało się aż 31 zawodników. Po tradycyjnej odprawie w pełnym rynsztunku o godzinie 7.00 padł sygnał rozpoczynający zmagania. Zawodnicy rozeszli się na wylosowane sektory. Dolny sektor (B) niezmiennie prowadził w dół rzeki do wpływu Biebrzy, zaś sektor A do śluzy w Strękowej Górze. Wyniki pojawiły się bardzo szybko. Ryba żerowała dość intensywnie co przełożyło się na dużą ilość ryb wpisanych w karty zawodnicze. W sektorze „B” Irek Dudar zapunktował szczupakiem 59,6 cm. Niemal każdy zawodnik schodził z sektora z punktami. Sektor wygrał Kamil Szostawicki łowiąc wymiarowego szczupaka i pokaźną ilość okoni. Sektor górny „A” także okazał się być owocny. Tutaj popis dali koledzy Wojciech Sokołowski (1230 pkt i I miejsce w sektorze), Andrzej Gorlewski ( 440 pkt), Łukasz Wawryniuk ( 380 pkt).

gp1

Po czterogodzinnej turze przy pięknej, słonecznej pogodzie nastał czas na niezastąpione ognisko integracyjne. W tym miejscu należy też wspomnieć o wspaniałej atmosferze panującej wśród kolegów wędkarzy. Cieszy coraz większa ilość kolegów przybywających na zawody spinningowe a jeszcze bardziej cieszy, że wędkarze Ci okazują się na prawdę ciekawymi i pozytywnymi ludźmi. Po zregenerowaniu sił i zaspokojeniu głodu rozpoczęła się tura druga.

Zawodnicy udali się na odpowiednie sektory i jak się okazało ryby pojawiły się w kartach startowych niemal natychmiast. Kolega Mateusiuk Maciek podniósł poprzeczkę łowiąc wymiarowego szczupaka i doławiając okonia, co jednocześnie dało mu zwycięstwo w sektorze „A”. Mało który zawodnik schodził z tury z wynikiem zerowym. W sektorze „B” najlepszy okazał się Adam Łapiński uzyskując 510 pkt. Tuż za nim uplasował się Andrzej Gorlewski z 390pkt. O godzinie 17.00 zakończono łowienie i o 17.30 zaczęto podliczanie punktacji.

Podium tego dnia wyglądało następująco:

  • 1. Andrzej Gorlewski ( Augustów)
  • 2. Kamil Szostawicki (Białystok- koło „Sazan”)
  • 3. Dariusz Kulesza (Białystok)
  • Najdłuższa ryba- Ireneusz Dudar- szczupak 59,6 cm

Po wręczeniu pucharów i dyplomów w serdecznym klimacie pożegnaliśmy się i wyruszyliśmy do domów, by powoli przygotować się do kolejnej edycji w Doktorcach.

Fot. Beny

Więcej zdjęć w moim ALBUMIE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.