„Boleń Narwi” – relacja

Dnia 29.05.2011 r odbyła się kolejna odsłona przygotowanych przez „Barwenę” zawodów spinningowych z cyklu Grand Prix. Miejscem zmagań była rzeka Narew w pobliżu wsi Łaś Toczyłowo.Na miejscu zbiórki, czyli pod starym, drewnianym mostem stawiło się 21 podlaskich wędkarzy by o godzinie 7.30 wyruszyć wyznaczonymi sektorami. Sektor „A” prowadził od mostu w górę rzeki, zaś sektor „B” od mostu w dół. Rzeczą jasną było także wyłączenie z sektorów starorzeczy.

Pogoda postanowiła nie oszczędzać startujących i zaserwowała niemiłą niespodziankę w postaci deszczu padającego od godzin wczesno-porannych do około godziny 10.00. Cała pierwsza tura była więc chłodna i mokra w przeciwieństwie do drugiej tury, podczas której słońce dawało się we znaki mocno podnosząc temperaturę powietrza. W pierwszej turze złowiono dużą ilość nie spełniających wymiarów okoni oraz szczupaków. Kolega Radosław Kalicki wyholował pierwszego wymiarowego zębacza, który mierzył 51,7cm. Kolejne punkty za miarowe ryby zdobyli kol. Artur Kaczurak łowiąc ładnego bolenia, kol. Leszek Fabiańczyk łowiąc jazia, oraz kol. Tomek Ignatowicz zaliczając punkty za ładnego klenia.

Po pierwszej czterogodzinnej i deszczowej turze zawodnicy wrócili do punktu startowego w celu zdania kart zawodniczych. W przerwie między turami jak zawsze organizatorzy przygotowali ognisko integracyjne podczas którego można było zregenerować siły i wymienić się informacjami o łowiskach i rybach. W przerwie pogoda zaczynała się bardzo szybko poprawiać. Wyszło słońce, które sprawiło, że większość spinningistów pościągała płaszcze, kurtki i bluzy. W drugiej turze coraz częściej zaczęły się pojawiać wymiarowe okonie, co przełożyło się na bardzo dobre wyniki. Szczęśliwym łowcą kolejnego narwiańskiego bolenia (43cm ) został Prezes Barweny -Wojciech Sokołowski, który do końca tury złowił parę punktowanych okoni i tym samym wygrał sektor.

Po II czterogodzinnej i bardzo słonecznej turze zawodnicy zdali karty a sędziowie przystąpili do podliczania punktów.

Podium zawodów „Boleń Narwi” wyglądało następująco:

1.Niewierowski Krzysztof

2.Kaczurak Artur

3.Kalicki Radosław

 

Łowcą najdłuższej ryby zawodów został zdobywca III miejsca – kol. Kalicki Radosław i jego szczupak 51,7 cm.

Po uroczystym wręczeniu statuetek i pucharów w szampańskich nastrojach zawodnicy pożegnali się i ruszyli w kierunku domów, by w spokoju rozpocząć przygotowania do ostatniej edycji zmagań zaliczanej do Grand Prix 2011 w Strękowej Górze- 12.06.2011.

[mappress mapid=”14″]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.