Bogdan wygrał

dsc_0392

W niedzielę 23 czerwca 2013 odbyła się ostatnia z ośmiu zaplanowanych edycji Spinningowego Grand Prix Okręgu w Białymstoku. Zawody rozegrane zostały na rzece Biebrzy, w okolicy wsi Burzyn.

Sytuacja przed tą edycją była bardzo ciekawa, gdyż po rozstrzygnięciu siedmiu dotychczasowych edycji GP liderzy tabeli kol. Andrzej Gorlewski i Bogdan Gorzelski mieli identyczną liczbę punktów i zajmowali ex aequo I miejsce.

Na miejscu zbiórki o godzinie 6:00 zjawiło się 33 spinningistów z całego Podlasia. Po krótkiej odprawie wszyscy rozeszli się o biebrzańskiej dolinie.

W pierwszej turze zdecydowanie lepsze wyniki odnotowane zostały w sektorze B, w dół od wierzy widokowej w Burzynie. Tylko 4 z 16 wędkarzy wróciło na miejsce zbiórki z pustą kartą startową. Sektor ten wygrał kol. Bodan Gorzelski, łowiąc w ostatniej chwili wymiarowego szczupaka. Ryba ta zdecydowanie wystarczyła do pokonania pozostałych zawodników, łowiących od 1 do 4 sztuk okoni. W sektorze A zawodników spotkała mała niespodzianka w postaci rozgrywanych Spinningowych zawodów lokalnego koła wędkarskiego na martwej rybie. Po wynikach widać, jak bardzo wpłynęło to na liczbę złowionych ryb. Tylko 5 zawodnikom udało się uchronić od przysłowiowego wyzerowania. Sektor ten wygrał kol. Artur Kaczurak, któremu od razu na samym początku udało się złowić dobrego szczupaka. Pozostali zawodnicy zapunktowali pojedynczymi okoniami.

W przerwie między turami standardowo zapłonęło ognisko, nad którym w moment zawisło całe stado kiełbasek. Chwała tym, którzy zdążyli dopiec toruńską przed nadchodzącym deszczem. Nawałnica nieco rozproszyła zawodników. Część pochowała się pod dachem wierzy widokowej, zaś pozostali pouciekali do samochodów. O ponownym rozpaleniu ognia można było zapomnieć. Po około godzinie deszcz trochę ustał i zawodnicy mogli ruszyć na ostatnią w tej edycji GP turę zawodów.

W II turze wyniki były bardzo podobne jak w pierwszej części zawodów. 17 zawodnikom udało się szczęśliwie doholować przynajmniej jedną wymiarową rybę na brzeg. Tym razem sektor A okazał się być bardziej obfitym w ryby, gdzie bardzo dobrym wynikiem popisał się kol. Łukasz Wawryniuk. Jego 7 wymiarowych okoni wystarczyło, by przebić o 10 pkt. łowcę największego na tych zawodach szczupaka, kol. Adama Sobolewskiego. Pozostali zawodnicy łowili pojedyncze okonie. W sektorze B złowione zostały tylko pasiaki, których najlepszym łowcą okazał się być kol. Radek Kalicki.

Po podliczeniu wyników nastąpiło uhonorowanie zwycięzców VIII edycji Grand Prix oraz podsumowanie całego cyklu imprez. Zawody w Burzynie wygrał kol. Artur Kaczurak, wyprzedzając tym samym Darka Kuleszę oraz Radka Kalickiego. Co ciekawe cała trójka startowała w tym samym sektorze. Miano łowcy najdłuższej ryby przypadło kol. Adamowi Sobolewskiemu, któremu udało się złowić szczupaka mierzącego 53,2 cm.

Wyniki:

• I MIEJSCE: Artur Kaczurak (4 punkty sektorowe)
  • II MIEJSCE: Darek Kulesza (5 punktów sektorowych)
  • III MIEJSCE: Radek Kalicki (6 punktów sektorowych)
  • NAJDŁUŻSZA RYBA: Adam Sobolewski (szczupak 53,2 cm)

Na sam koniec nastąpiło uhonorowanie zwycięzców całej edycji zawodów z cyklu Grand Prix 2013. Tytuł Spinningowego Mistrza Okręgu przypadł bym razem kol. Bogdanowi Gorzelskiemu. Wicemistrzem został kol. Andrzej Gorlewski, II-wicemistrzem nieobecny na ostatnich zawodach kol. Maciej Mateuszuk. Czwarte, premiowane wyjazdem na zawody klubowe miejsce zajął kol. Dariusz Kulesza.

• SPINNINGOWY MISTRZ OKRĘGU 2013: Bogdan Gorzelski
  • SPINNINGOWY WICEMISTRZ OKRĘGU 2013: Andrzej Gorlewski
  • SPINNINGOWY II-WICEMISTRZ OKRĘGU 2013: Maciej Mateuszuk

Serdecznie wszystkim gratuluję i życzę powodzenia na Indywidualnych oraz Klubowych Mistrzostwach Polski. Do zobaczenia na kolejnej edycji imprez, tym razem z cyklu Grand Prix 2014 !