Barwena rozpoczęła kolejny sezon sportowy

DSC_0493

25 sierpnia 2013 roku rozpoczęła się nowa edycja Spinningowego Grand Prix Okręgu Białostockiego, tym razem na rok 2014. Miejscem rozegrania pierwszych zawodów była rzeka Narew w okolicy wsi Góra Strękowa.

O godzinie 6:00 pod szczytem legendarnej góry Raginisa stawiło się do boju 39 zawodników i zawodniczka z całego Podlasia. Tradycyjnie, w drodze losowania wszyscy zostali podzieleni na dwa sektory: A – w górę rzeki, B – w dół. Po krótkiej odprawie wszyscy ruszyli na pierwszą czterogodzinną turę zawodów.

Po kilkunastu porannych rzutach większość osób zdążyła się przekonać, że nie były to zawody, gdzie pojedyncze okonie decydowały o podium. Od samego rana w obydwu sektorach na drugich końcach wędek meldowały się wymiarowe okonie i pojedyncze szczupaki. Po czterech godzinach tylko 11 wędkarzom nie udało się zaliczyć tury. Pozostali zawodnicy złowili całą masę wymiarowych okoni oraz dwa szczupaki i bolenia, zdobywając tym samym 5 wyników przekraczających 1000 punktów. Sektor A wygrał kol. Frąckiewicz Marcin (1690 pkt.) łowiąc jak się później okazało najdłuższą rybę zawodów, szczupaka mierzącego 63,2cm. Zaraz za nim uplasowali się kol. Dąbrowski Paweł (1420 pkt.) oraz Wawryniuk Łukasz (900 pkt.). W sektorze B popis dał kol. Rudak Piotr (1080pkt.) , łowiący jedynego tego dnia wymiarowego bolenia i kilka okoni. II miejsce w tym sektorze wywalczył Kalicki Radosław (1010pkt.), który zdobył tyle samo punktów co kol. Andrzej Gorlewski. W tym wypadku o kolejności zajętych w sektorze miejsc zadecydowała długość największej ryby.

W przerwie pomiędzy turami tradycyjnie zapłonęło ognisko, przy którym można było zregenerować siły, uzupełnić braki płynów i skosztować „kiełbasy dla odważnych”.

Wszyscy zawodnicy podbudowani osiągniętymi w pierwszej turze wynikami ruszyli na drugą część zawodów. Tym razem żadnemu wędkarzowi nie udało się złowić innego gatunku ryby jak okoń, jednak ilość pasiastych drapieżników była niewiele mniejsza jak podczas pierwszej tury. Sektor B wygrał kol. Radosłąw Kalicki (630 pkt.) wyprzedzając tym samym kol. Jakubowskiego Mateusza (380 pkt.) oraz Andrzeja Gorlewskiego (380 pkt.). W sektorze A pokaźną ilością złowionych okoni popisali się kol. Waszkiewicz Mariusz (920 pkt.), Marek Bogucki (820 pkt.) oraz Kulesza Dariusz (820 pkt.).

Po ciężkiej, matematycznej pracy organizatorów zawodów udało się wytypować zwycięzców pierwszej edycji Spinningowego Grand Prix Okręgu Białostockiego. Zawodnikom wręczone zostały puchary za trzy pierwsze miejsca na podium oraz statuetka za złowioną najdłuższą rybę zawodów. Po nagrodzeniu wędkarzy wszyscy rozjechali się w swoim kierunku, by powoli szykować się do kolejnej edycji GP, która odbędzie się już za niecałe dwa tygodnie w Łasi Toczyłowo.

Podczas tych zawodów 39 zawodników złowiło 2 szczupaki, 1 bolenia oraz 155 okoni. Dzięki temu po raz pierwszy osiągnęliśmy tak liczną ilość startujących wędkarzy oraz tak obfite wyniki, co tylko potwierdza słuszność rozgrywania tego typu imprez w formie żywej ryby. Z roku na rok przybywa nam coraz więcej uczestników zawodów co tylko i wyłącznie potwierdza zdrowy klimat towarzyszący każdej imprezie.

Wyniki:

  • I MIEJSCE: Radosłąw Kalicki (3 punkty sektorowe)
  • II MIEJSCE: Mariusz Waszkiewicz (5 punktów sektorowych)
  • III MIEJSCE: Andrzej Gorlewski (6 punktów sektorowych)
  • NAJDŁUŻSZA RYBA: Marcin Frąckiewicz (szczupak 63,2 cm)


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.