Akcja zarybiania

zarybianie W dniu 30 pażdziernika 2004 roku w ramach zajęć Okręgowej Szkółki Wędkarskiej brałem razem z kolegą Andrzejem Białousem udział w corocznej akcji zarybiania naszych wód. Towarzyszyła nam oczywiście i jak zwykle wędkarska młodzież. Na początku udaliśmy się autokarem do naszej „pstrągowni” – ośrodka zarybieniowego PZW w Supraślu.Młodzież miała okazję zwiedzić ośrodek i przyjrzeć się pracy naszych ichtiologów.

Pod kierunkiem ichtiologa okręgu Grzegorza Pula odławiano ze specjalnego zbiornika ryby, które następnie selekcjonowano i ważono.

Zważona ryba powędrowała do specjalnych napełnionych wodą pojemników zamontowanych na ciężarowym samochodzie. W Koplanach (podbiałostockie glinianki) nastapiło wpuszczenie ryby do wody za pomocą długiego „rękawa”. Według protokołu zarybień, do stawów w Koplanach w tym dniu trafiło 600 kg ryb.
Wpuszczono różne gatunki ryb karpiowatych. Było dość dużo małego szczupaka. W zarybianiu oprócz pracowników białostockiego okręgu PZW pomagali również działacze z Koła Miejskiego w białymstoku, które sprawuje opiekę nad gliniankami.

Udział w zarybianiu jest dla młodych wędkarzy dużym przeżyciem i sporym doświadczeniem w przyszłej „karierze” wędkarskiej. Była to już czwarta taka wspólna akcja zarybiania w której mogła brać udział nasza młodzież.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.