A w „OKONIU” tytuły rozdane

No i zaczęło się !!!
W naszym światku wędkarskim okres wiosenny to przede wszystkim czas rozgrywania zawodów. Różnie jest w Kołach. W jednych to początek sezonu, w innych to Mistrzostwa Koła. W kalendarzu imprez wędkarskich na rok 2007 w naszym Kole to mimo wszystko Mistrzostwa Koła. Zawody bardzo ważne, bo są eliminacjami do zawodów o tytuł Mistrza Okręgu. I właśnie według naszego kalendarza zebraliśmy się nad zalewem w Dojlidach, aby wyłonić tych najlepszych, którzy to będą reprezentować nasze Koło właśnie na ,,Okręgu”.


Niedziela – 29 kwietnia 2007 roku, przywitała nas chłodem, porywistym wiatrem i pięknym słońcem. W takiej scenerii 16 zawodników, w trzech kategoriach wiekowych, rozegrało te najważniejsze zawody.

Komisję główną zawodów tworzyli:
1.Andrzej Białous – sędzia główny (klasa okręgowa)
2.Mirosław Łopata – zastępca sędziego głównego (klasa okręgowa)
3.Robert Białous – sędzia sekretarz (klasa okręgowa).

Oczywiście, nie zabrakło także sędziów kontrolnych zawodów. Byli to koledzy z Zarządu Koła, posiadający licencje sędziowskie.
Zawody rozegrano według Regulaminu Amatorskiego Połowu Ryb i Regulaminu Organizacji Zawodów PZW. O godzinie 8:30, sześciu ,,seniorów”, sześciu ,,juniorów” i czterech ,,kadetów” rozpoczęło jednoturowe (3 godzinne) zawody. Oczywiście wiedzieliśmy, że rewelacyjnych wyników nie będzie. Bowiem dnia poprzedniego były właśnie na tym akwenie rozegrane zawody spławikowe innego Koła, a mianowicie Koła Nr1 Białystok. O ich wynikach wiedzieliśmy już wczoraj. Nie pomyliliśmy się. Dziś, nasi zawodnicy łowili bardzo drobną płoteczkę, okoniki, oraz krąpiki. Ale najważniejsze było to, że każdy z zawodników łowił rybki. Zerowych nie było.A wyniki? Wszyscy zawodnicy złowili w sumie 13.570kg ryb. Największą rybę złowił ,,junior” – Michał Chrzanowski.. Był to leszczyk o wadze 0,234kg. Zawody rozegraliśmy oczywiście na żywej rybie. Złowione podczas zawodów rybki zostały z powrotem wypuszczone do wody.

Na dekorację zwycięzców stawili się wszyscy zawodnicy i sędziowie. Sędzia główny zawodów podziękował wszystkim za uczciwą i sportową rywalizację. Protestów nie było. Następnie przedstawił wszystkim oficjalną klasyfikację zawodów. Pierwszych trzech zawodników w kategoriach wiekowych otrzymało z rąk sędziego głównego nagrody honorowe zawodów, czyli tytuły mistrzowskie, puchary, medale i pamiątkowe dyplomy. Zawodnicy którzy zajęli miejsca od IV do VI otrzymali pamiątkowe dyplomy. 

OFICJALNE WYNIKI:

KATEGORIA SENIORÓW
1.Robert Borowski – 1.334pkt – MISTRZ KOŁA
2.Marcin Sawicki – 1.306pkt – I v-ce MISTRZ KOŁA
3.Tomasz Białous – 378pkt – II v-ce MISTRZ KOŁA

KATEGORIA JUNIORÓW
1.Michał Chrzanowski – 1.438pkt – MISTRZ KOŁA
2.Mariusz Niemyjski – 1.382pkt – I v-ce MISTRZ KOŁA
3.Kamil Leszczuk – 1.234pkt – II v-ce MISTRZ KOŁA

KATEGORIA KADETÓW
1.Piotr Mroczko – 1.236pkt – MISTRZ KOŁA
2.Mirosław Gromek – 972pkt – I v-ce MISTRZ KOŁA
3.Rafał Wieliczko – 890pkt – II v-ce MISTRZ KOŁA.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.