A może tak po japońsku?

Jeden z użytkowników naszego forum wędkarskiego www.forum.ryby.org podesłał nam ciekawy przepis na oryginalne, smaczne i zarazem proste danie z łososia, czyli japońską potrawę sushi, a pisząc dokładniej jeden z rodzajów sushi czyli Maki-zushi.

Oto w jaki sposób Cezary Hnieciecki proponuje przyrządzić rybę z ryżem i dodatkami:

Potrzebne produkty to :
– surowy łosoś (mogą być inne ryby morskie – makrela , halibut , tuńczyk , węgorz i inne jak i krewetki , garnele , kraby , ośmiornice , jadalne ślimaki)
– ryż gotowany w proporcji 1:3 , 1:4 , w zależności od gatunku
– sos sojowy
– sprasowane wodorosty NORI
– zielony chrzan WASABI
– imbir marynowany
– potrzebna jest jeszcze mata bambusowa do zawijania i pałeczki (spożywanie pałeczkami lepiej smakuje) 🙂 

2 (2)

3 (1)

Na matę bambusową kładziemy sprasowane wodorosty , na to nakładamy dość cienko ryż pokrywając 2/3 maty , następnie układamy paski Łososia (oczywiście można kombinować i dodać do pasków Łososia paseczki Ogórka czy Awokado). Wszystko zawijamy za pomocą maty bambusowej w roladki i kiedy mata po ok. minucie dwóch zmięknie kroimy w talarki. Następnie smarujemy chrzanem Wasabi – tylko troszkę -strasznie ostry!
Układamy na to imbir marynowany . W oddzielne naczynie wlewamy sos sojowy .Krążki bierzemy pałeczkami , maczamy w sosie iiii.. NIEBO W GĘBIE Wszystkie produkty są dostępne w Polsce , widziałem na Allegro – a być może i w marketach w Białymstoku , nie wiem dawno nie byłem.

ŻYCZĘ SMACZNEGO

Fot. Cezary Hnieciecki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.