Sandaczy jednak nie było

Jedenastego września 2011 roku przyszło się nam spotkać, aby rozegrać II spinningowe zawody GP Okręgu PZW w Białymstoku, zaliczane do 2012 roku.

Areną zmagań było jezioro Toczyłowo, które dla większości z nas było wielką niewiadomą, a opowiadania o metrowych sandaczach wszystkim w duchu dawało nadzieję na spotkanie z tą mętnooką rybą.  Na starcie zawodów zameldowało się 23 zawodników. Mgła okrywała jezioro tak, że było zupełnie niewidoczne, ale z biegiem czasu się rozjaśniło i była śliczna letnia pogoda. O rybach nie można zbyt wiele powiedzieć, zresztą doskonale to widać w wynikach. Sandaczy niestety nie było. Do komisji sędziowskiej zostały zgłoszone tylko pojedyncze okonie. Brak ryb doskonale rekompensowała jak zwykle doskonała atmosfera.

Warto też dodać a zarazem pochwalić gospodarzy łowiska, a dokładniej Straż Rybacką która skrupulatnie kontrolowała wędkarzy i jak się okazało – bardzo skutecznie tego dnia. Brawo, chciałbym doczekać takich kontroli na naszych łowiskach w okolicach Białegostoku.

Zwycięzcy zawodów:
1. Dąbrowski Paweł
2. Gorlewski Andrzej
3. Nasuta Krystian zarazem łowca najdłuższej ryby

Wyniki GP 2012
Wyniki Toczyłowo 2011

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *