Mały Puchar Sazana 2007

Koniec wakacji to niezbyt miły okres w życiu przeciętnego ucznia. Dwa miesiące totalnej laby, wypoczynku i różnorakich przygód szybko z końcem sierpnia umykają  i wraz ze znienawidzonym wrześniem  wielkimi krokami  nadchodzą szkolne obowiązki. Pojawia się smutek a czasem nawet mały żal, że niestety to już koniec wakacji.  Na szczęście młodzież której pasją jest wędkarstwo dzięki starszym kolegom z białostockiego koła wędkarskiego „Sazan” ma doskonałą okazję na przeżycie w ostatnim dniu wakacji jeszcze jednej wakacyjnej przygody. Ma szansę być może na spotkanie z „rybą życia”. Ma szansę w należyty sposób pożegnać się z wakacyjnym słońcem, wodą i ostatnimi podmuchami ciepłego jeszcze wiatru.

To właśnie za sprawą działaczy z „Sazana” od wielu lat w ostatnią niedzielę wakacji organizowane są spławikowe zawody dzieci i młodzieży o „Mały Puchar Sazana”. Widocznie sobotnie opady deszczu i chwiejna niestabilna pogoda „przestraszyła” część młodzieży ponieważ na starcie niedzielnych zawodów zameldowało się tylko 13 zawodników (4 kadetów i 9 juniorów). Ci którzy nie przestraszyli się złych prognoz meteorologów z pewnościa tego nie żałują.  Zawody otworzył Prezes „Sazana” kol. Roman Niewiński. Następnie Sędzia Główny Anatol Goroszkiewicz – sędzia klasy krajowej poinstruował zawodników o zasadach bezpiecznego zachowania nad wodą oraz przypomniał najważniejsze zasady zachowania się podczas zawodów. Tradycją w „Małym Pucharze Sazana” jest to, że jeśli jest losowanie to musi być to słodkie losowanie. Tak było i tym razem. Rolę losów odegrały pyszne batony Snickers.

Po losowaniu zawodnicy rozeszli się na wylosowane stanowiska. Po godzinie przygotowań sygnał do nęcenia i  … do wody powędrowały kule zanętowe. Zdecydowana większość zawodników łowiła metodą „skróconego zestawu”. Pozostali wędziskami teleskopowymi bez kołowrotka. Łowiono drobną płotkę oraz niewielkie leszczyki. Największą rybą zawodów jak się później okazało był leszcz o wadze 345g złowiony przez Magdę Korotkich z koła wędkarskiego Nr1 z Białegostoku.  Komisja wagowa po zakończonych zawodach miała pełne ręce roboty. Nie było zawodników zerowych. Wynik prawie 3000 pkt pozwolił Emilce Kondrusik z koła „Sazan” cieszyć się ze zdobytego pierwszego miejsca wśród starszej młodzieży. Wśród młodszych zdecydowanie wygrał Kamil Szubert z „Okonia”. 

Na uroczystym podsumowaniu pojawił się Prezes Zarządu Okręgu kol. Zbigniew Matusewicz. Nagrody ufundowane przez koło „Sazan”, sklep wędkarski „Drapieżnik” i producenta zanęt „Vimba” wszystkim zawodnikom wręczali reprezentanci Polski – kol. Beata Miastkowska i kol. Dariusz Ziemniewicz. Z kolei z rąk Prezesa koła – Romana Niewińskiego wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy a najlepsi okazałe puchary. 

Zawody na stałe wpisały się w okręgowy kalendarz imprez sportowych a poziom organizacji tych zawodów zawsze należy do najwyższych. W końcu nie ma się co dziwić. Robią to ludzie od lat związani ze sportem wędkarskim. Jest to chyba doskonały moment aby tych ludzi przedstawić bliżej:


kol. Krzysztof Borowski – honorowy członek PZW, wspaniały wędkarz i długoletni działacz białostockiego okręgu

kol. Anatol Goroszkiewicz – wiceprezes ZO ds sportu, wiceprezes „Sazana”, czołowy „spławikowiec” białostockiego okręgu

kol. Zdzisław Chrzanowski – utytułowany zawodnik, zwycięzca wielu zawodów, oddany działacz koła

kol. Beata Miastkowska – ubiegłoroczna mistrzyni Polski, reprezentantka Polski, uczestniczka tegorocznych Mistrzostw Świata w Hiszpanii Toledo 2007

kol. Piotr Miastkowski – wspaniały wędkarz i zawodnik, działacz białostockiego okręgu, właściciel sklepu wędkarskiego „Drapieżnik”

kol. Darek Ziemniewicz – aktualny drużynowy wicemistrz świata w wędkarstwie podlodowym, reprezentant Polski, działacz białostockiego okręgu

kol. Jacek Niewiński – utytułowany zawodnik, wielkorotny reprezentant białostockiego okręgu, 

oraz…. człowiek-instytucja czyli Prezes Koła „Sazan” kol. Roman Niewiński. Człowiek który o sporcie wędkarskim wie chyba wszystko. Były wieloletni kapitan sportowy białostockiego okręgu. Honorowy członek Polskiego Związku Wędkarskiego. W organizację „Małego Pucharu Sazana” wiele trudu włożył również kol. Franciszek Pilcicki, wspaniały wędkarz i oddany działacz a na codzień pracownik biura ZO PZW.

 

Zestawienie wyników zawodów spławikowych o Mały Puchar SAZANA
Białystok-Dojlidy 02.09.2007.

 

Lp

 

Nazwisko i imię zawodnika

Koło

Klub

Sektor

stanowisko

Punkty za ryby

Punkty karne

Punkty razem za ryby

Zajęte Miejsce

 

Uwagi

Kategoria juniorów

1

Kondrusik Emilia

Sazan

8

2925

2925

1

2

Waleśko Patryk

Sazan

11

1790

1790

2

3

Michał Półtorak

Okoń

10

1570

1570

3

4

Kamil Leszczuk

Okoń

12

1500

1500

4

5

Mariusz Niemyjski

Okoń

6

1380

1380

5

6

Rafał Wieliczko

Okoń

4

1350

1350

6

7

Korotkich Magda

Nr 1

5

1045

1045

7

8

Mirosław Gromek

Okoń

7

980

980

8

9

Krysztofik Adam

Okon

9

725

725

9

Kategoria kadetów

1

Szubert Kamil

Okoń

0

1270

1270

1

2

Witkowska Urszula

Akwen

2

980

980

2

3

Toczydłowska Katarzyna

Akwen

1

885

885

3

4

Drewnowski Piotr

Sazan

3

205

205

4

Największa ryba KOROTKICH MAGDA Koło Nr 1 Leszcz- 345 g.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *