II Start Turnieju

Jubileuszowy ,,V Turniej Szkól Ponadpodstawowych w wędkarskim wieloboju” – II start (strzelanie) – 9 kwiecień 2005r. Wzorem corocznych Ogólnopolskich Spotkań Młodzieży PZW w Bielsku-Białej nasze koło już po raz piąty zorganizowało Turniej Szkół w Wędkarskim Wieloboju. Jednym z etapów tak jak w Bielsku Białej było strzelanie z broni pneumatycznej. Na II starcie stanęło 22 zawodników. O godzinie 11,30 przed wejściem do budynku Zespołu Szkół Metalowo-Drzewnych im. Generała Władysława Andersa przy ulicy Sosnowej w Białymstoku, zgromadzili się uczestnicy turnieju, aby na strzelnicy sportowej szkoły spróbować swych sił.

II start turnieju to strzelanie z broni pneumatycznej (wiatrówki). Maksymalną ilość punktów w serii jaką mogli uzyskać zawodnicy było 200pkt. Strzelane były cztery serie po 5 strzałów, poprzedzone strzelaniem próbnym. Nad przebiegiem rywalizacji czuwali doświadczeni instruktorzy sportu strzeleckiego. Zawodnicy strzelali w grupach po sześciu i dlatego też najlepszy wynik zmieniał się z minuty na minutę. Klasą dla siebie był Kamil Leszczuk – reprezentant Publicznego Gimnazjum nr.13 z Białegostoku (na co dzień członek Koła PZW ,,Okoń” z Białegostoku), który strzelał najrówniej.. W punktacji końcowej zajął on I miejsce, zdobywając 181pkt. BRAWO KAMIL!!!  Strzelania obawiał się najbardziej dotychczasowy lider turnieju – Łukasz Turecki, bo strzelectwo jak sam powiedział nie jest jego mocną stroną.

Prognoza ta potwierdziła się. Łukasz zdobył 135pkt. i zajął miejsce XVIII. W punktacji sumującej dwa starty spadł niestety na IX miejsce. Ale jak sam powiedział :,,wszystko jeszcze do odrobienia”. Zostały jeszcze dwa starty turnieju – rzuty i spławik. Na czoło turnieju wysunął się niespodziewanie Mariusz Niemyjski – nowy lider. Po pierwszym starcie zajmował on miejsce II, a dzisiaj wywalczył miejsce III. Gratulujemy i oby tak dalej!!!

Co można powiedzieć o klasyfikacji ,,Najlepsza szkoła”? Drugi raz z rzędu zwyciężyło Publiczne Gimnazjum nr13 z Białegostoku i prowadzi w klasyfikacji po dwóch startach. Można zauważyć, że zawodnicy tej szkoły są dobrze przygotowani do turnieju i pozostałe szkoły będą miały trudności w ich prześcignięciu. Bardzo dobrze spisuje się także Publiczne Gimnazjum nr14 z Białegostoku. Co prawda tracą do lidera 2 punkty, ale ta strata jest moim zdaniem do odrobienia. Po dwóch startach zarysowało się wyraźnie tempo drużyny Zespołu Szkół Katolickich z Białegostoku. Drużyna składa się z członków Koła PZW ,,Okoń”. Następny – III start turnieju zostanie rozegrany dnia 23 kwietnia 2005 roku, na boisku Szkoły Podstawowej nr 47, przy ulicy Palmowej w Białymstoku. Zbiórka zawodników przed budynkiem szkoły o godzinie 8,00. Zawodnicy rozegrają zawody rzutowe – trójbój spinningowy SU, ciężarek 7,5g, konkurencje jednoręczne. Życzę wszystkim uczestnikom turnieju uzyskania jak najlepszych wyników. Powodzenia!!!