Casting najlepszy

Sportowy Ranking Narodów to jedyna na naszym globie taka klasyfikacja państw. Dzięki niej można porównać wyniki sportowe we wszystkich możliwych dyscyplinach (olimpijskich i nieolimpijskich)oraz policzyć dorobek medalowy z poszczególnych dyscyplin
Do opracowania rankingu brano pod uwagę wyniki ze 161 dyscyplin, z ponad 560 imprez , takich jak: Letnie Igrzyska Olimpijskie, Mistrzostwa świata, Puchar świata, Grand Prix, Igrzyska Sportów Ekstremalnych, tenisowe turnieje Wielkiego Szlema, kolarskie wyścigi wieloetapowe i inne prestiżowe zawody światowe.

I tak według tego rankingu casting zajął wysokie 6 miejsce w Polsce spośród pozostałych 42 sklasyfikowanych dyscyplin sportowych . Casting zdecydowanie pobił na głowę lekkoatletykę, kajakarstwo, kolarstwo, boks, pływanie i wiele, wiele innych dyscyplin. Dyscypliny: spławik, spinning i muszka zostały sklasyfikowane razem jako wędkarstwo ogólne i zajęły dopiero 21 miejsce w Polsce w tym rankingu.

W rankingu światowym polski casting plasuje się według Rankingu Narodów na trzecim miejscu (wyprzedzają nas tylko drużyny Niemiec i Czech), a pozostałe polskie dyscypliny wędkarskie na miejscu 9.
Na wysoką lokatę polskiego wędkarstwa rzutowego miały wpływ wspaniałe wyniki i zdobyte medale naszych rzutowców.
W podsumowaniu ogólnym całego dorobku medalowego nasz kraj uplasował się na 15 miejscu spośród 123 państw.